BIPPiątek, 02.6.2023

Nowe oblicze Auli I LO

Nowe oblicze Auli I LO

Ponad 350 tys. zł. przeznaczono na remont auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie uszkodzonej na skutek ubiegłorocznej sierpniowej nawałnicy. Aula zyskała nowy wystrój i kolorystykę. Poprawiono również jej właściwości akustyczne. Zwieńczeniem inwestycji będzie wyposażenie auli w nowoczesny rzutnik i ekran multimedialny.

 

Efekty prac zaprezentowano 9 stycznia br., podczas konferencji prasowej z udziałem Beaty Tarczyńskiej, starosty gnieźnieńskiego, wicestarosty Jerzego Berlika, Jerzego Pawła Lubbe, dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Pawła Matkowskiego, dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego.

 

- Aula od wielu lat z powodzeniem służy zarówno uczniom I Liceum Ogólnokształcącego, jak również wszystkim mieszkańcom, jako miejsce wielu konferencji i przedsięwzięć kulturalnych, stąd bardzo zależało nam, aby remont pomieszczenia przebiegł w możliwie jak najkrótszym czasie – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. –Zarząd Powiatu już dzień po ubiegłorocznej nawałnicy spotkał się z panem dyrektorem Pawłem Matkowskim, aby ocenić straty oraz zaplanować dalsze działaniatak, aby aula mogła ponownie i bez przeszkód pełnić swoje dotychczasowe funkcje – dodaje starosta B. Tarczyńska.

 

W wyniku przejścia przez powiat gnieźnieński niszczycielskiego żywiołu w sierpniu ubiegłego roku, zerwane zostało m.in. poszycie dachu, przez co zalaniu uległa zarówno aula, jak i szkolna czytelnia.

 

– Najważniejszym etapem prac było zabezpieczenie dachu oraz zagwarantowanie możliwości korzystania z biblioteki i czytelni szkolnej uczniom – mówi Paweł Matkowski, dyrektor I LO w Gnieźnie. - W ramach dalszych przedsięwzięć wyremontowano samą aulę.Przy okazji znacznie poprawiono jej akustykę. Bardzo dziękuję wykonawcy tej części inwestycji, firmie Knauf, która bezpłatnie w formie darowizny, przekazała szkole część płyt akustycznych - dodaje dyr. P. Matkowski.

 

Słowa wdzięczności należą się równieżdr. Piotrowi Pękale, za nieodpłatne zaprojektowanie akustyki sali oraz Krzysztofowi Burghardtowi za dobór jej kolorystyki. Poza sfinansowaniem prac w auli, ponad 70 tys. zł z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego przeznaczono na remonty sal lekcyjnych w I LO oraz ich wyposażenie. Jeszcze w tym roku planuje sięodnowienie szkolnych witraży.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki