BIPNiedziela, 19.9.2021

XI Forum Rolnicze Powiatów Gnieźnieńskiego i Wrzesińskiego

XI Forum Rolnicze Powiatów Gnieźnieńskiego i Wrzesińskiego

27 lutego w Pakszynie, pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztofa Jurgiela, odbyło się XI Forum Rolnicze Powiatów Gnieźnieńskiego i Wrzesińskiego. Organizatorem spotkania była Wielkopolska Izba Rolnicza. Partnerem Forum był Powiat Gnieźnieński.

Wśród wielu tematów poruszanych w Pakszynie pojawiły się między innymi zagadnienia dotyczące bioasekuracji, w szczególności w gospodarstwach trudniących się hodowlą trzody chlewnej i drobiu, w tym zagrożenia związane z ASF. Omówiono również aktualne zmiany w ustawie Prawo wodne i ustawie o ochronie zwierząt, a także działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Uczestnicy Forum zapoznali się także z bieżącymi przepisami podatkowymi.

Organizowane raz w roku Fora Rolnicze służą przede wszystkim wymianie informacji oraz dyskusji o aktualnych problemach wsi i rolnictwa. Sprzyjają również bezpośrednim kontaktom rolników i producentów z przedstawicielami instytucji działających w otoczeniu rolnictwa.

drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych