BIPSobota, 03.6.2023

Konsultacje społeczne ws. przebudowy przejazdu na Dalkach

Konsultacje społeczne ws. przebudowy przejazdu na Dalkach

19 kwietnia br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyły się konsultacje społeczne dotyczące zmiany układu komunikacyjnego w rejonie ulic Mnichowska – Cienista - Gajowa. Głównym tematem rozmów były trzy warianty przebudowy dróg wykonane przez konsorcjum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie oraz Zakład Systemów Transportowych Politechniki Poznańskiej.

 

W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Gnieźnieńskiego, Gminy Gniezno, Miasta Gniezna oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Gnieźnie, Stowarzyszenia „Gniezno Bliżej”, a także autorzy omawianych koncepcji. Zdaniem uczestników konsultacji inwestycja w tej części miasta jest wręcz niezbędna, chociażby z uwagi na fakt, iż liczba mieszkańców sołectw Dalki, Mnichowo i Skiereszewo z roku na rok wzrasta. Przy prognozowanym utrzymaniu tej tendencji w kolejnych latach, należy już dziś podjąć próbę opracowania odpowiednich rozwiązań, gwarantujących w tym miejscu bezpieczeństwo i komfort uczestników ruchu drogowego.

 

Na stronach internetowych www.powiat-gniezno.pl w zakładce „Konsultacje – przejazd” dostępna jest ankieta online dla mieszkańców oraz robocza wersja koncepcji zadania, w której szczegółowo można zapoznać się z planowanymi zmianami. Ostateczny raport zawierający opis wybranego wariantu realizacji zadania, po uwzględnieniu wniesionych do jego treści uwag, opublikowany zostanie na stronie internetowej Powiatu Gnieźnieńskiego 25 maja br.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki