BIPPoniedziałek, 29.5.2023

XXIII Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne

XXIII Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne

W Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się XXIII Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne zorganizowane tradycyjnie z okazji Światowego Dnia Ziemi przez Polski Klub Ekologiczny – Koło w Gnieźnie. Partnerem wydarzenia było między innymi Starostwo Powiatowe w Gnieźnie i  Nadleśnictwo Gniezno.

W ramach prezentacji uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Ekologicznym „Zmiany klimatu – znam, rozumiem, przeciwdziałam”, którego głównym celem było podjęcie szerokiego dialogu na temat przyczyn i konsekwencji zmian klimatycznych.

- W tegorocznej edycji Gnieźnieńskich Prezentacji Ekologicznych chcemy uświadomić najmłodszym mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego, jak ważne są nasze codzienne działania dla ochrony klimatu i środowiska naturalnego – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. - Prezentacje niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli gnieźnieńskich szkół. Dzięki temu od wielu lat z powodzeniem motywują do podejmowania twórczych działań promujących ekologię i szeroko pojętą ochronę środowiska. Naszym celem jest również inspirowanie młodych ludzi do obserwacji otaczającej nas przyrody i rozbudzania wrażliwości na jej niezaprzeczalne piękno – dodaje starosta B. Tarczyńska.

W wyścigu o ekologiczne laury pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 12, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 8 w Gnieźnie. Prezentacje zorganizowano w ramach przedsięwzięcia „Środowisko ponad wszystko - konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą na terenie powiatu gnieźnieńskiego” dofinansowane ze środków WFOSIGW w Poznaniu.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki