BIPSobota, 03.6.2023

"Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy"

"Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy"

Zakończył się VIII Ogólnopolski Konkurs plastyczny dla dzieci, zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy. Honorowy Patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 19 czerwca w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, w obecności starosty Beaty Tarczyńskiej, nagrodzono laureatów powiatowego etapu konkursowych zmagań.

Tegoroczna edycja konkursu przebiegła pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Głównym celem konkursu było niezmiennie promowanie, wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich, pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Co istotne, w szkołach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursie, odbyły się warsztatowe spotkania dzieci z pracownikami KRUS, mające na celu przygotowanie merytoryczne młodych artystów.

Każdego roku konkurs przyciąga ponad 30 tysięcy dzieci z całej Polski. W bieżącej edycji wzięło w nim udział także 109 uczniów z 7 szkół podstawowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Spośród zgłoszonych prac, komisja konkursowa w składzie: Beata Adamczyk - Kierownik PT KRUS w Gnieźnie, Marcin Makohoński - Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Anna Góralczyk – opiekun plastyk w Sekcji Plastycznej dla Dzieci w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie oraz Piotr Szczudło - specjalista PT KRUS w Gnieźnie wybrała laureatów.

W kategorii klas O-III pierwsze miejsce zajął Kacper Solarek (SP w Owieczkach), drugie Aleksandra Tarnogrodzka (SP w Łopiennie), a trzecie Natalia Majewska (SP w Niechanowie). Wyróżnienie otrzymała Klara Szuba (SP w Niechanowie).

W kategorii klas IV – VII zwyciężył Tomasz Kordek (SP w Mieleszynie). Drugie miejsce zajęła Magdalena Nowicka (SP w Mieleszynie), natomiast trzecie Kacper Strzyżewski (SP w Szczytnikach Duchownych). Wyróżnienie przyznano Natalii Skowrońskiej (SP w Kłecku).

Ogólnopolskie podsumowanie tegorocznej edycji konkursu odbyło się 15 czerwca br. w Warszawie.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki