BIPŚroda, 31.5.2023

Szlak Piastowski okiem motocyklisty

Szlak Piastowski okiem motocyklisty

120 km trasy po najstarszym szlaku kulturowym w Polsce, próby sprawnościowe z użyciem motocykli, oryginalne zadania do wykonania na punktach kontrolnych, atrakcyjne nagrody dla zwycięzców – tak w skrócie można podsumować II edycję Rajdu Motocyklowego po Szlaku Piastowskim, który odbył się w dniu 23 czerwca, w trakcie tegorocznego święta szlaku.

Pomimo rzęsistego deszczu uczestnicy rajdu, punktualnie o godz. 9.00 stawili się na starcie w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Trasa rajdu wiodła przez Niechanowo, Czerniejewo, Pobiedziska, Ostrów Lednicki i Kłecko do Gniezna. Każdy motocyklista otrzymał na starcie specjalną mapę obrazkową z oznaczonymi odległościami, która wiodła go do poszczególnych punktów na trasie. W każdym punkcie kontrolnym na uczestników rajdu czekało zadanie, za niewykonanie którego motocykliści otrzymywali punkty karne. Aby zredukować nieprzyjemności związane z niekorzystną tego dnia aurą dla uczestników przygotowane zostały ciepłe posiłki na trasie, ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach (zarządcę Skansenu Miniatur na Szlaku Piastowskim) oraz lokalną firmę Complet Furniture. Warto podkreślić, że uczestnicy rajdu musieli pokonać całą trasę w przeciągu 6 godzin od startu.

Po zliczeniu wszystkich punktów zwycięzcą II edycji Rajdu Motocyklowego po Szlaku Piastowskim został Mikołaj Kwaśniewski z Barcina, który otrzymał nagrodę główną ufundowaną przez sponsora generalnego rajdu - firmę Complet Furniture – voucher o wartości 500 zł. Drugie miejsce zajął Jakub Ignaciuk ze Żnina, a trzecie Marcin Bitnas z Piły. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali również upominki od  V-Force Harley Davidson Poznań.

Specjalne nagrody w konkursach na najbardziej fantazyjny wąs i najgęstszy zarost ufundował SZTOS Barber Shop Gniezno. Upominki trafiły do Wiesława Kasprzyka z Gniezna oraz Andrzeja Pawłowskiego z Golęczewa.

Dodatkowo, specjalne gadżety rajdowe, wśród nich zestawy książek z serii „Kultura Piastów dla dzieci” przekazane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz koszulki Szlaku Piastowskiego ufundowane przez samorząd województwa wielkopolskiego, otrzymali najmłodsi uczestnicy rajdu. W sposób szczególny uhonorowana została również Dorota Bitnas z Piły, jedyna kobieta za kierownicą (amazonka), która przejechała trasę rajdu.

Organizatorem rajdu był ClassiC MC Poland, partnerem strategicznym wydarzenia był Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” (organizator III Weekendu na Szlaku Piastowskim).

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki