BIPPiątek, 02.6.2023

Geodezja na miarę XXI wieku

Geodezja na miarę XXI wieku

Zakończono realizację projektu „Infrastruktura informacji przestrzennej dla powiatu gnieźnieńskiego”, dofinansowanego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach gnieźnieńskiego OSI. W wyniku realizacji projektu powstał https://e-portal.geodezjagniezno.pl/. To projekt na miarę geodezji XXI wieku – zgodnie podkreślają władze powiatu gnieźnieńskiego.

Głównym celem projektu, realizowanego przez Powiatowy Zarząd Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości w Gnieźnie, było zwiększenie dostępności, stopnia wykorzystania i jakości  technologii informacyjno-komunikacyjnych w powiecie gnieźnieńskim.

Głównymi beneficjentami projektu są mieszkańcy regionu, przedsiębiorcy i inne podmioty korzystające z usług publicznych. Za sprawą realizacji projektu stworzono powiatowy portal z wachlarzem odrębnych e-usług, do którego dostęp będą mieli nie tylko mieszkańcy, ale także administracja publiczna i środowiska branżowe: w tym geodeci, komornicy, rzeczoznawcy majątkowi czy projektanci. Oznacza to wprost możliwość szybkiego i kompleksowego załatwienia wielu urzędowych spraw przez Internet.

Dzięki projektowi zaktualizowano ponadto bazę danych przestrzennych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w obszarach takich jak: ewidencja gruntów i budynków, geodezyjna ewidencja sieci uzbrojenia terenu oraz dane o obiektach topograficznych BDOT500. Wizualizacją graficzną tych danych są nowe cyfrowe mapy, które zastąpią ich pierwotne - tradycyjne wersje. Podobnymi rozwiązaniami wciąż pochwalić się mogą tylko nieliczne samorządy. 

Całkowita wartość projektu to niemal 11 mln zł., w tym dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 – to ponad 9,2 mln zł. Projekt był realizowany od lutego 2017 r. do grudnia 2018 r.

Partnerzy projektu: Miasto Gniezno, Gmina Czerniejewo, Gmina Gniezno, Gmina Kłecko, Gmina Łubowo, Gmina Niechanowo, Gmina i Miasto Witkowo.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki