BIPPiątek, 02.6.2023

Moja Wielkopolska 2018 - wystawa fotografii

Moja Wielkopolska 2018 - wystawa fotografii

19 lutego br. o godzinie 12.00 w „Czytelni na piętrze”, działającej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, odbędzie się wernisaż pokonkursowej wystawy fotografii dokumentalnej „Moja Wielkopolska 2018”, ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Konkurs jest elementem organizowanego co dwa lata Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. Na wystawie będzie można zobaczyć najlepsze fotografie wybrane spośród prawie tysiąca zgłoszonych do konkursu w 2018 roku, wśród nich prace tegorocznego laureata - Stepana Rudika, mieszkającego w Poznaniu, ukraińskiego fotografa-dokumentalisty, nagrodzonego za zestaw zdjęć „Ukraińcy w Wielkopolsce”. Drugie i trzecie miejsce w konkursie zajęli gnieźnianie: Dawid Stube, za zestaw zdjęć „Podkoziołek Jarząbkowo” i Waldemar Stube, za zdjęcie pojedyncze „Żywe muzeum początków Państwa Polskiego na wyspie w Gnieźnie”. Wystawę będzie można oglądać do  15 marca.

Organizatorzy: „Czytelnia na piętrze” I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Wystawa objęta została patronatem honorowym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (o. w Poznaniu).
 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki