BIPSobota, 03.6.2023

Tłumy odwiedzających na Powiatowych Targach Edukacyjnych

Tłumy odwiedzających na Powiatowych Targach Edukacyjnych

Ponad 1,5 tys. osób, głównie uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, odwiedziło Powiatowe Targi Edukacyjne zorganizowane 21 lutego br. przez Starostwo Powiatowe oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie.

- Targi edukacyjne w Centrum Kształcenia Praktycznego, na których zaprezentowały się szkoły publiczne i niepubliczne z terenu powiatu gnieźnieńskiego, to odpowiedź na pytania uczniów oraz ich rodziców związane z tzw. „podwójnym naborem" – mówi Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński. - Po analizie danych od dyrektorów szkół, placówki podległe starostwu są przygotowane do przyjęcia absolwentów gimnazjum oraz szkoły podstawowej. Na targach prezentujemy bogatą i zróżnicowaną ofertę szkół powiatu. Proponujemy także warsztaty oraz konsultacje z doradcą zawodowym. Co równie istotne, rozwiewamy wątpliwości związane z organizacją nauczania w nowym roku szkolnym, a przede wszystkim niepokoje dotyczące planów lekcji, które rzekomo miałyby obejmować również soboty. Takie rozwiązanie nie jest brane pod uwagę. Już dziś mogę zapewnić, iż godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć w szkołach powiatu nie będą zasadniczo różnić się od obecnych – podkreśla starosta P. Gruszczyński.

Już niebawem na stronach internetowych Starostwa Powiatowego pojawi się harmonogram drzwi otwartych, organizowanych w szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Gnieźnieński. Szczegółowe zasady rekrutacji znajdą się natomiast na stronach internetowych poszczególnych szkół.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki