BIPSobota, 03.6.2023

Kalendarium Szlaku Piastowskiego 2019

Kalendarium Szlaku Piastowskiego 2019

Jest już dostępny kalendarz wydarzeń na Szlaku Piastowskim na 2019 rok. Wydawcą cyklicznej publikacji jest Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”

Organizatorzy jak zawsze przygotowali wiele interesujących, tematycznych przedsięwzięć, w trakcie których niejednokrotnie czas umilą rekonstruktorzy, pasjonaci, rzemieślnicy, muzycy czy najlepsi przewodnicy – animatorzy kultury. Amatorzy wycieczek kulturalno-rozrywkowych na pewno znajdą wiele niebanalnych propozycji, które pozwalają zaplanować na szlaku niemal każdy weekend w sezonie.

Wśród propozycji znalazły się zarówno te dobrze znane jak Koronacja Królewska w Gnieźnie, Noc Kupały na Lednicy, Letnie o Piastach bajanie w Gieczu, jak i te nowsze inicjatywy, jak IV edycja święta szlaku – Weekend na Szlaku Piastowskim. Organizatorzy wydarzeń coraz częściej stawiają na aktywizację turystów oferując najróżniejsze konkursy, gry terenowe, zabawy plebejskie, czy warsztaty.

Kalendarium Szlaku Piastowskiego zostało przygotowane przez biuro stowarzyszenia Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” we współpracy z koordynatorem szlaku na Kujawach. Jego utworzenie z pewnością pomoże w popularyzacji istotnych inicjatyw organizowanych w przestrzeni Szlaku Piastowskiego. Kalendarium jest również dostępne w Internecie, trafiło już także w formie drukowanej do obiektów Szlaku Piastowskiego, punktów informacji turystycznej oraz podmiotów usługowych. Pierwszą okazją do szerszej promocji szlaku i podejmowanych na nim inicjatyw były tegoroczne targi turystyczne Tour Salon w Poznaniu, które odbyły się w pierwszych dniach lutego.

Corocznie wydawane kalendarium Szlaku Piastowskiego ma zachęcić jeszcze więcej amatorów historycznej, piastowskiej rozrywki do spędzenia wolnego czasu na szlaku. Kalendarium 2019 dostępne jest na stronie www.szlakpiastowski.pl/kalendarz

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki