BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Nowi dyrektorzy szkół

Nowi dyrektorzy szkół

Dwaj nowi i jeden dotychczasowy. Taki jest wynik trzech konkursów na stanowiska dyrektorów w szkołach podległych starostwu. Procedury konkursowe zostały przeprowadzone w dniach 17-19 lipca.

Dariusz Banicki wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie, Łukasz Muciok na dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie a Magdalena Wrzesińska ponownie została wybrana na dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Gnieźnie.

Do wszystkich trzech konkursów każdorazowo zgłosił się jeden kandydat. Komisje konkursowe obradowały w składzie: 3 przedstawicieli organu prowadzącego, 3 przedstawicieli Kuratorium Oświaty, 2 przedstawicieli Rady Pedagogicznej, 1 lub 2 przedstawicieli Rady Rodziców oraz 1 lub 2 przedstawicieli związków zawodowych.

Dariusz Banicki to były dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Gnieźnie, działacz społeczny w organizacjach pozarządowych. Łukasz Muciok to nauczyciel z wieloletnim stażem i doświadczeniem. Wykładowca akademicki, inicjator wydarzeń kulturalnych i społecznych. Magdalena Wrzesińska jest polonistką z wieloletnim stażem i doświadczeniem. Od lat jest związana z SOSW nr 2 – jako dyrektor ( 7 lat) i wicedyrektor ( 8 lat).

Kandydaci na stanowiska dyrektorów zostaną wkrótce powołani uchwałą Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego. Swoje obowiązki przejmą z dniem 1 września. Do 31 sierpnia dyrektorem ZSP nr 1 pozostaje Iwona Ratajczak, natomiast Ekonomika Sławomir Wierzelewski. 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki