BIPCzwartek, 08.6.2023

Powiat kolejny raz promował się na rynku niemieckim

Pomimo zmiennej pogody, niemal cały czas, przed stoiskiem Powiatu oferowano mnóstwo atrakcji, począwszy od Szlaku Piastowskiego, tras pielgrzymkowych do turystyki aktywnej i agroturystyki. Rozdysponowano bardzo duże ilości materiałów informacyjnych. Gnieźnieńskie stoisko odwiedził nawet Pan Holger Rupprecht, Minister Edukacji Brandenburgii, który zapoznał się z ofertą inwestycyjną i turystyczną Powiatu. Niezwykle istotnym jest fakt, że dotychczasowe działania promocyjne nie pozostają bez odzewu. Wielu niemieckich turystów identyfikowało i pozytywnie oceniało gnieźnieńskie produkty turystyczne.

Niewątpliwie podczas imprezy wykorzystano niebywałą możliwość prezentacji oferty inwestycyjnej i turystycznej Powiatu Gnieźnieńskiego. Nawiązano liczne, interesujące kontakty, które być może zaowocują ciekawymi propozycjami współpracy.

Kilkuletnia intensywna promocja powiatu na rynkach zagranicznych i w Polsce przynosi pierwsze efekty. Według informacji przedstawionej przez Bogusława Rzyskiego Przewodniczącego Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski" na chwilę obecną do Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej wpłynęła porównywalna liczba ofert na obsługę grup zorganizowanych, jak przez cały rok 2005.

Trzydniowy festyn w Poczdamie odbywał się w malowniczo położonej posiadłości Krongut Borstedt. Urząd Marszałkowski do wspólnej prezentacji zaprosił przedstawicieli samorządów, tradycyjnych rzemieślników, przedsiębiorców, oraz regionalnych artystów. Oprawę kulturalną imprezy stanowiły występy grup folklorystycznych, m. in. zespołu tanecznego "Wielkopolanie", orkiestry dętej "VIVAT" z Sierakowa, kapeli "Rydzyna" oraz jazzowego bandu "Swingulence". Podczas oficjalnych wystąpień przedstawicieli brandenburskiego rządu, radców Ambasady Polski w Niemczech oraz przedsiębiorców, wielokrotnie podkreślano liczne korzyści płynące z partnerstwa Brandenburgii i Województwa Wielkopolskiego.

Zgodnie z badaniami prowadzonymi przez Ośrodek POT w Berlinie turyści z Niemiec stanowią niemal 50% turystów zagranicznych odwiedzających Polskę. Podobną prawidłowość odnotowuje się w przypadku Powiatu Gnieźnieńskiego. Dodatkowo stale wzrasta liczba Niemców odwiedzających Polskę.

Turyści niemieccy są zainteresowani przyjazdami do Polski z uwagi na bliską odległość i niskie koszty podróży do naszego kraju. Koszt pobytu na terenie Polski w przeliczeniu na dzień i osobę kosztuje przeciętnego obywatela Niemiec około 60 euro. Po Chorwacji jest to najtańsze miejsce wypoczynku dla turysty niemieckiego.

Agnieszka Rzempała-Chmielewska
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki