BIPWtorek, 06.6.2023

Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!

Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!

200 uczniów z 7 placówek oświatowych: I LO, II LO, III LO, ZSP nr 1, ZSP nr 2, ZSP nr 3 oraz ZSE-O uczestniczyło w jesiennej edycji akcji Sprzątania Świata, przebiegającej pod hasłem: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Od 2010  roku, w ramach akcji udało się zebrać 22,5 ton odpadów.

Celem akcji „Sprzątania świata”, której tegoroczny finał zorganizowano 8 października na terenie Wiaty Edukacyjnej „Gajówka” w Gnieźnie, jest przede wszystkim budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Przedsięwzięcie ma nakłonić młodych ludzi do przyjęcia postaw proekologicznych, wzbudzając wrażliwość na czystość środowiska naturalnego.

Akcja Sprzątania świata organizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, we współpracy z Nadleśnictwem Gniezno w ramach kampanii dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu „Ekologicznie znaczy logicznie - konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą na terenie powiatu gnieźnieńskiego”.
 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki