BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Podsumowanie powiatowego konkursu ekologicznego

Podsumowanie powiatowego konkursu ekologicznego

ZGNIEĆ ŚMIEĆ - DBAJ O ŚRODOWISKO! To tegoroczne hasło Powiatowego Konkursu Ekologicznego. Podsumowanie XIV edycji wydarzenia odbyło się 25 października w SOSW nr 1 w Gnieźnie.

Tematyka przedsięwzięcia, w którym udział wzięły placówki specjalne z terenu powiatu gnieźnieńskiego, Słupcy oraz Wągrowca dotyczyła przede wszystkim działań związanych z racjonalną gospodarką odpadami. Do konkursu głównego – na najlepszą pracę plastyczną, zgłoszono blisko 40 projektów.

Laureatką konkursu została Maria Zobel ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku, kolejne miejsca zajęły: Patrycja Rymarkiewicz reprezentująca SOSW w Słupcy oraz Magdalena Tomaszewska ze SOSW nr 1 w Gnieźnie. Nagrody Specjalne im. M. Jacoszka otrzymali ponadto: Bartosz Matuszczak – SOSW nr 2 w Gnieźnie i Natalia Ciesielska z Wągrowca. Konkurs wzbogaciły ekoprezentacje sceniczne.

Organizatorami wydarzenia są: Szkolny Klub Przyjaciół Przyrody EKOLUDEK Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Konkurs dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w ramach przedsięwzięcia: „Ekologicznie znaczy logicznie - konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą na terenie powiatu gnieźnieńskiego”.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki