BIPPiątek, 09.6.2023

Wielki Bieg do Warszawy dla WOŚP

Wielki Bieg do Warszawy dla WOŚP

Zbliżamy się do 28 finału, zbieramy dla dzieciaków na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych, leczenia dziecięcej medycyny zabiegowej. Hasło jest jedno - wszystkie ręce na pokład, wiatr w żagle!

Wielki Bieg, wielka sprawa. Gnieźnieński sztab WOŚP wraz z Fundacją Młodzi w Uzależnieniu organizują bieg sztafetowy wspierający Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy „PIERWSZA STOLICA DO STOLICY”. Bieg sztafetowy odbędzie się w dniach 10-12.01.2020 r. podczas 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej. Główna trasa biegu przebiegać będzie z Gniezna do Warszawy, stąd nazwa biegu. Chęć włączenia się do inicjatywy zgłosiło również miasto Trzcianka, w związku z tym bieg rozpocznie się właśnie
z tej miejscowości. Dystans do pokonania to odcinek ok. 350 km. Bieg będzie odbywał się przez ok. 48h nieustannie, z wymianą biegaczy na poszczególnych odcinkach trasy.

Wystartujemy 11 stycznia 2020 roku, pobiegniemy z Gniezna do Warszawy by podbić serca warszawiaków. Chcemy tę trasę pokonać w ramach sztafety, będzie biec trzon ludzi, którzy będą się zmieniać na trasie. Meta będzie w Warszawie i o godzinie 22 wbiegniemy do sztabu, by powiedzieć ile udało się zebrać w Gnieźnie - mówił Kazimierz Kubów.

28 finał WOŚP zapowiada się równie emocjonująco, jak każda edycja tej imprezy nie tylko w Gnieźnie, ale i w całym kraju. Choć puszki w stacjonarnych punktach już się znajdują od kilku dni, to samo wydarzenie w pełni odbędzie się w drugi weekend stycznia.

Jesteśmy usatysfakcjonowani wraz z Prezydentem Tomaszem Budaszem tym, że możemy wspierać tak ważne dzieło, jakim jest WOŚP. Wszystko na to wskazuje, że 11 stycznia w sobotę startujemy w Gnieźnie ze sztafetą poprzez gminy i powiaty do Warszawy, a o godz. 22.00 z grupą biegaczy pojawimy się w studio TV w Warszawie. Nie ukrywam, że z pewną ekscytacją czekam na ten moment, ponieważ będę miał okazję osobiście poznać Jurka Owsiaka, człowieka który jest wielkim inicjatorem WOŚP – podsumował Piotr Gruszczyński, Starosta Gnieźnieński.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki