BIPPiątek, 02.6.2023

Eko-projekty Powiatu wzorem dla Europy i Afryki

Eko-projekty Powiatu wzorem dla Europy i Afryki

17 stycznia 2020 roku delegacja z Powiatu Gnieźnieńskiego uczestniczyła w spotkaniu z partnerami samorządowymi z Powiatu Teltow-Flaeming w Niemczech, dedykowanym sprawom ochrony środowiska oraz zmianom klimatycznym.

Przebieg wizyty obejmował między innymi omówienie programów działań dotyczących ochrony klimatu. Dyskutowano przede wszystkim o możliwościach zapobiegania produkcji i ekologicznego gromadzenia odpadów z tworzyw sztucznych. Tematyczne prelekcje oraz praktyczne warsztaty odbyły się w miejscowej Wyższej Szkole Technicznej. W spotkaniu uczestniczyła delegacja z partnerskiej gminy Powiatu Teltow-Flaeming z Namibii (z miasta Katima Mulilo) z którą niemiecki powiat realizuje projekt pn. „Komunalne partnerstwa na rzecz ochrony klimatu”.

W imieniu Powiatu Gnieźnieńskiego tematyczną prezentację przedstawiła Magdalena Musiałowicz, Dyrektor Wydziału Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa, która przybliżyła uczestnikom projekty realizowane przez powiat w zakresie ochrony klimatu i przyrody, gospodarki odpadami oraz gospodarki wodnej, a także bioróżnorodności i odnawialnych źródeł energii. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się również projekt Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, który zajął pierwsze miejsce w konkursie „Szwecja z EKO klasą”, szyjąc z firan woreczki wielokrotnego użytku na warzywa i owoce. Opis działania posłuży w przyszłości jako przykład znakomitych i szerokich działań samorządu na rzecz ochrony klimatu.

Powiat Gnieźnieński reprezentowali: Telesfor Gościniak - Nieetatowy Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Jacek Kowalski – Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Magdalena Musiałowicz - Dyrektor Wydziału Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki