BIPCzwartek, 08.12.2022

Eko-woreczki z okazji dnia bez opakowań foliowych

Eko-woreczki z okazji dnia bez opakowań foliowych

Już 23 stycznia obchodzić będziemy „Dzień bez opakowań foliowych”. Z tej okazji Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Gnieźnie w godzinach 10.00-12.00 przygotuje na holu głównym Starostwa Powiatowego stoisko na którym każdy mieszkaniec otrzymać będzie mógł między innymi bezpłatnie ekologiczne woreczki uszyte ze zużytych firan.

Przypomnijmy, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Gnieźnie jest inicjatorem i pomysłodawcą projektu promującego upcykling, czyli zachęcającego do ponownego przetworzenia i wykorzystania przedmiotów niepotrzebnych już do codziennego użytku. Ośrodek przygotował w ramach projektu woreczki wielokrotnego użytku na warzywa i owoce wykonane z firan. Pomysł spotkał się z dużym uznaniem i w 2019 roku zajął I miejsce w konkursie „Szwecja z EKO klasą”.

Warto podkreślić, że każdy z nas rocznie zużywa ponad 450 „jednorazówek”. Ich produkcja trwa 1 sekundę, a rozkład ponad 400 lat.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych