BIPWtorek, 11.5.2021

Coraz bliżej decyzji o lokalizacji bazy AGS

Generał Alberto Notari z grupą towarzyszących osób, przed spotkaniem w Powidzu, brał udział w rozmowach w Ministerstwie Obrony Narodowej.

W spotkaniu w powidzkiej bazie lotniczej uczestniczył Starosta Gnieźnieński Jacek Kowalski, marszałek województwa i wojewoda, starostowie słupecki i wrzesiński oraz burmistrzowie i wójtowie najważniejszych okolicznych miejscowości.

Oficjalnie mówi się już tylko o czterech krajach - kandydatach, w kontekście lokalizacji przyszłej bazy wojskowej. Polska w opinii wielu dygnitarzy wojskowych Paktu Północnoatlantyckiego ma spore szanse na umiejscowienie bazy AGS na swoim terenie. Niewątpliwym atutem polskiej oferty jest duże zaangażowanie i przychylność lokalnych władz samorządowych oraz duży potencjał regionu dający szerokie perspektywy rozwoju dla przyszłej bazy NATO.

Agnieszka Rzempała-Chmielewska
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych