BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Powiat gospodarzem spotkania międzynarodowych ekspertów ds. edukacji

Powiat gospodarzem spotkania międzynarodowych ekspertów  ds. edukacji

W dniach od 3 do 6 marca 2020 r. w Gnieźnie odbędzie się „Międzynarodowe forum partnerstw strategicznych na rzecz rozwoju edukacji”. Wydarzenie, w którym udział wezmą eksperci z Niemiec, Polski i Maroko jest współorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Centrum Kształcenia i Spotkań „Zamek Trebnitz”.

- Forum jest jednym z działań w ramach realizowanego przez Starostwo Powiatowe projektu modelowego „Niemiecki dla kariery” - tłumaczy Piotr Gruszczyński, Starosta Gnieźnieński. – Spotkania i możliwość planowania współpracy na naszym terenie z przedstawicielami Ministerstw Brandenburgii, Ministerstwa Edukacji z Maroko, Urzędu Miasta Syke, reprezentantami szkół i organizacji z Niemiec, Polski oraz Maroko są doskonałym narzędziem stymulującym wzrost liczby realizowanych projektów międzynarodowych, zwiększających kompetencje uczniów, pracowników oświaty i organizacji pozarządowych – dodaje starosta P. Gruszczyński.

Jak podkreśla dr inż. Renata Rasińska, koordynatorka forum, dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Gnieźnie, ważnym aspektem spotkania jest również poznanie systemów kształcenia w Niemczech i Maroku oraz wymiana dobrych praktyk w zakresie organizacji staży, konferencji lub spotkań młodzieży. Podobnego zdania jest Magdalena Antoniewicz, Koordynator Pełnomocnika ds. Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia na Wielkopolskę. – Celem projektu jest przede wszystkim utworzenie sieci kontaktów organizacji zainteresowanych współpracą, edukacją zawodową i realizacją projektów wielokulturowych – mówi M. Antoniewicz. – W związku z tym w programie zaplanowaliśmy liczne warsztaty, wizyty studyjne, spotkania z przedstawicielami szkół, administracji i organizacji pozarządowych – dodaje M. Antoniewicz.

Forum realizowane jest w partnerstwie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Gminą Tarnowo Podgórne, Urzędem Miasta Poznania i Polską Akademią Rozwoju. Projekt dofinansowuje Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

 

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki