BIPŚroda, 01.12.2021

Gnieźnieński szpital ma już możliwość oznaczania na obecność koronawirusa

Gnieźnieński szpital ma już możliwość oznaczania na obecność koronawirusa

Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie ma już możliwość oznaczania na obecność koronawirusa. Jak informowaliśmy na początku maja, placówka została wpisana przez Ministerstwo Zdrowia na listę laboratoriów, badających COVID-19.

W ubiegłym tygodniu, do gnieźnieńskiego szpitala trafiła próbna partia odczynników, a testy wykonywane są metodą PCR. Pozwoliło to na upłynnienie pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i zwolnienie pacjentów z obserwacji. Docelowo, każdy planowy pacjent szpitala ma mieć przeprowadzane testy na obecność koronawirusa. W drugiej połowie czerwca br. Szpital Pomnik Chrztu Polski będzie mógł również przeprowadzać testy komercyjne. Ich koszt będzie podany w chwili uruchomienia usługi.

Zakup urządzenia wartego blisko 300 tys. złotych możliwy był dzięki wsparciu okazanemu przez mieszkańców, przedsiębiorców i lokalne samorządy.

drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych