BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Trwają remonty w szkołach prowadzonych przez Powiat

Trwają remonty w szkołach prowadzonych przez Powiat

Gnieźnieński "Ekonomik" nie zwalnia tempa nawet w wakacje. W zeszłym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe. Zgodnie z zaleceniami sanepidu są to prace polegające na renowacji bądź wymianie podłóg, uzupełnianiu ubytków tynku i odnowieniu powłok malarskich w salach lekcyjnych w suterenie oraz w salach językowych na piętrze.W piątek szkołę wizytował starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński wraz z dyrektorem Wydziału Edukacji i Sportu Łukaszem Kaszyńskim. W celu zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu w szkole, prace mają zostać ukończone przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, o czym zapewnił dyrektor ZSE w Gnieźnie pan Łukasz Muciok.

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, w czasie wakacji przygotowywać będzie placówki oświatowe do nowego roku szkolnego. Wpisują się w to zaplanowane remonty, które zapowiadał Zarząd Powiatu, wśród nich te najistotniejsze: w II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie: remont klatek schodowych, remont gabinetu pedagoga i korytarza przy pokoju pedagoga, natryskowni oraz remont sali lekcyjnej. W Zespole Szkół Technicznych w Gnieźnie planowany jest remont luxferów, który nastąpi tuż po rozstrzygnięciu przetargu. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Gnieźnie wykonany będzie natomiast remont toalety uczniowskiej (wymiana kabin) oraz malowanie - odświeżanie ścian. Zespół Szkół Ekonomicznych przeprowadzi z kolei remonty wynikające z decyzji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, polegające na odnowieniu sal lekcyjnych.

Ponadto w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. hm. Zygmunta Imbierowicza w Kłecku planuje się adaptację pomieszczenia magazynowego na warsztaty „Złota rączka" do prowadzenia zajęć edukacyjnych w Szkole Przysposabiającej do pracy oraz do zajęć z techniki w Szkole Podstawowej.


 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki