BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Przegoń raka dla dzieciaka!

Przegoń raka dla dzieciaka!

17 sierpnia br. z Zakopanego wystartuje 12-osobowa sztafeta ultra, która zakończy swój bieg 21 sierpnia br. w Helu. Całkowita długość trasy to 750 km. Jej organizatorem jest grupa sportowców amatorów ONE TEAM ONE DREAM, której celem jest zebranie 150 000 zł dla podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Uczestnicy, jednocześnie pomysłodawcy i główni organizatorzy biegu to ludzie z różnych regionów Polski, którzy poznali się podczas ekstremalnych biegów m.in. na Saharze czy w Górach Kaukaz. Choć nie są zawodowymi biegaczami, to ludzie o sportowym, walecznym duchu, kochający ponadprzeciętnie życie i pragnący ratować życie innych. Na co dzień są przedsiębiorcami czy lekarzami i przede wszystkim rodzicami, a przez te 5 dni chcą poświęcić swój trud, wysiłek, zmęczenie i czas najmłodszym, którzy cierpią i każdego dnia toczą walkę o własne życie. Celem jest zebranie środków na nierefundowane leki i terapie.

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie aktywnie włączyło się w to przedsięwzięcie poprzez promocję wydarzenia w mediach ogólnopolskich i lokalnych, jak również na stronach internetowych i w mediach społecznościowych. W biegu uczestniczyć będzie również #PowiatGnieznoTeam, w tym starosta Piotr Gruszczyński, wicestarosta Anna Jung, Mariusz Mądrowski, etatowy członek Zarządu oraz Tomasz Dzionek, radca prawny. Warto podkreślić, iż jednym z uczestników i pomysłodawców akcji jest lekarz Krzysztof Karaś, chirurg, zastępca ordynatora oddziału chirurgicznego w Gnieźnie.

Każdego dnia tysiące ratowników w całej Polsce ratuje dzieci. One team, jedna drużyna, 12 osób. One dream, jedno marzenie - przebiec z Zakopanego na Hel. Drużynę podczas tej ultra sztafety wspierać będą profesjonalni ratownicy medyczni. Akcja „Przegoń raka dla dzieciaka” to szczytny cel, szczytna zbiórka.  Zachęcamy wszystkich - wpłacajmy pieniądze, wspierajmy akcję.

W grupie jest siła. Dołącz do sztafety, robiąc nawet najmniejszą wpłatę.

Bank Millenium 97 1160 2202 0000 0000 9394 2103 lub IBAN: PL97116022020000000093942103
tytułem: PRZEGOŃ RAKA

Współorganizatorem biegu jest beneficjent akcji: Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, od 29 lat pomagająca małym pacjentom Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Także dzięki Fundacji doszło do otwarcia tej najnowocześniejszej kliniki w Polsce. Każdego roku ponadto realnie wspiera finansowo, np. fundując drogie leki, protezy czy rehabilitacje za granicą - ok. 2000 dzieci z całej Polski. Zapewnia także pomoc psychologiczną dla cierpiących dzieci i ich przerażonych, często zagubionych bliskich, realizując unikatowy w skali kraju projekt Kliniki Mentalnej.

Harmonogram biegu

START:

17.08.2020. Zakopane, OSP Zakopane Olcza, Piszczory 4, godz. 6:00

META:

21.08.2020., HEL, Latarnia morska, planowana godzina: 21:00

PRZEBIEG TRASY:

I dzień : Zakopane - Wolbrom

II dzień : Wolbrom - Tuszyn

III dzień : Tuszyn - Bobrowniki,

IV dzień : Bobrowniki - Rudno,

V dzień : Rudno - Hel


Miejsce:  Zakopane, Polska

Data i godzina rozpoczęcia: 2020-08-17 - 2020-08-21 od 06:00

Organizator: One team One dream

Strona www: https://www.facebook.com/oneteamonedreampoland

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki