BIPCzwartek, 08.6.2023

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

13 placówek, których organem prowadzącym jest Powiat Gnieźnieński zainauguruje dziś nowy rok szkolny. Wśród nich: 3 licea ogólnokształcące, 5 zespołów szkół, czyli technika i szkoły branżowe, 3 specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Naukę w szkołach powiatowych rozpocznie ponad 5200 uczniów, którymi zaopiekuje się ponad 560 nauczycieli. W samych klasach pierwszych naukę rozpocznie ponad 1100 absolwentów szkół podstawowych, w 42 oddziałach. Decyzją Ministra Edukacji Narodowej we wszystkich placówkach odbywać się będzie nauka stacjonarna. Jako organ prowadzący Powiat będzie na bieżąco monitorować sytuację w szkołach, by zapewnić bezpieczeństwo uczniom i nauczycielom.

Z okazji inauguracji Nowego Roku Szkolnego 2020/2021 publikujemy treść życzeń Piotra Gruszczyńskiego, Starosty Gnieźnieńskiego.

 

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Rodzice i Uczniowie,

przed nami kolejny rok szkolny, rok pełen wyzwań, z jakimi do tej pory nikt z nas nie miał do czynienia, a  którym wspólnie musimy stawić czoła. Mam nadzieję, że będzie to czas nie tylko wytężonej nauki i pracy, ale także poszukiwań własnych dróg rozwoju, ciekawych doświadczeń, zdobywania nowych umiejętności oraz rozwijania zainteresowań.

Drodzy Uczniowie, życzę Wam, abyście jak najlepiej wykorzystali możliwości, jakie oferuje szkoła. Spełniajcie swoje marzenia i realizujcie ambitne cele. Wspólnie z uczniami nowy rok szkolny rozpoczynają także Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy oświaty. Dzięki Państwa codziennym wysiłkom młodzi ludzie będą mogli rozwijać wiedzę, umiejętności oraz przygotowywać się do wejścia w dorosłe życie. Starajcie się zaszczepić w swoich podopiecznych ciekawość świata, uczcie ich systematyczności i wytrwałości w działaniu. Życzę, aby Państwa praca przyniosła satysfakcję oraz szacunek i uznanie ze strony otoczenia. Rodzicom życzę  aby nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci. Niech szkoła będzie dla Państwa miejscem bezpiecznym, otwartym i przyjaznym. Życzę dobrej współpracy z nauczycielami i wychowawcami.

Słowa szczególnych życzeń i pozdrowień kieruję do pierwszoklasistów. Znaleźliście się dzisiaj w nowym otoczeniu, przed Wami nowe obowiązki. Niech szkoła zawsze będzie dla Was miejscem, do którego będziecie powracać z ochotą i bez obaw. Całej społeczności szkolnej życzę, aby rok szkolny 2020/2021 był przede wszystkim spokojny i bezpieczny!

Z wyrazami szacunku

Piotr Gruszczyński

Starosta Gnieźnieński

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki