BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Gdzie ci mężczyźni - wystawa fotografii braci Stube

Gdzie ci mężczyźni - wystawa fotografii braci Stube

Jacy oni są, jacy byli, jacy będą? Wizerunek mężczyzny zmienia się na przełomie lat. Czy można jednoznacznie wskazać definicję prawdziwego mężczyzny? Czy można jednoznacznie określić kto nim jest a kto nie? Próby odpowiedzi na te pytania podjęli się znakomici gnieźnieńscy fotografowie Dawid i Waldemar Stube.

Efekty ich wspólnego projektu będzie można zobaczyć już wkrótce na wystawie w Czytelni na Piętrze ILO w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. Wystawa, na którą składa się dwadzieścia męskich portretów, jest swego rodzaju dyskusją na temat współczesnej męskości. Autorzy zdjęć postanowili w tym projekcie spotkać się z mężczyznami, w różnym wieku i wykonującymi różne zawody, by porozmawiać o byciu „prawdziwym facetem”. Odpowiedzi okazały się zaskakujące i tak różne, jak ścieżki życiowe uwiecznionych na portretach panów.

Wernisaż: 23.10.2020 r. godz. 18.00, Czytelnia na Piętrze ILO

Stube Dawid  – 1986 r. Fotograf. Zajmuje się fotografią ludzi. Z bratem prowadzi studio Fotostube Gnieźnie. Od 2012 do 2016 roku współpracował jako fotoreporter „Głosu Wielkopolskiego. Laureat konkursu: Grand Press Photo, Wielkopolska Press Photo, Moja Wielkopolska. Wyróżnienia: Monochrome Photography Awards, Chromatic Awards, MonoVisions Photography Awards. Zajmuje się także fotografią teatralną. Finalista konkursu Fotografii Teatralnej  (Instytut Teatralny). Aktualnie współpracuje z Teatrem Fredry w Gnieźnie. Zdjęcia publikował m.in. w „Dużym Formacie”, „Polska The Times”, „Gazecie Wyborczej”, Newsweek.pl, NaszeMiasto.pl.  Autor indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych (min. Fotoart Festiwal, Festiwal Fotografii w Rybniku).

Stube Waldemar – ur. w 1982 r., z wykształcenia pedagog. Razem z bratem 12 lat temu stworzyli studio fotograficzne Fotostube. Laureat m.in.: Grand Press Photo, WKF National Geographic, Chromatic Award, Monovision Award, Monochromatic Award, Wielkopolska Press Photo, Moja Wielkopolska. Autor audycji Zoom w Radio Plus Gniezno. Na co dzień zajmuje się fotografią portretową, ślubną, reklamową i realizuje swoje projekty. Wykładowca fotografii. Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych. Prywatnie szczęśliwy mąż, ojciec Juli i Tymoteusza. Fotografia daje mu dystans do rzeczywistości. Przed każdą sesją lubi wypić filiżankę kawy z modelem i porozmawiać o fotografii, filmie, chwili…

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki