BIPŚroda, 07.6.2023

Nowa sygnalizacja świetlna w Zdziechowie

Nowa sygnalizacja świetlna w Zdziechowie

Budowa sygnalizacji świetlnej z detektorem do spowalniania ruchu, likwidacja starego przejścia dla pieszych i przyległego chodnika, wraz z budową chodnika przy nowym przejściu dla pieszych oraz wykonaniem oznakowania pionowego i poziomego, to zakres wspólnej inwestycji przeprowadzonej przez Powiat Gnieźnieński oraz Gminę Gniezno.

Na podstawie uzgodnień pomiędzy samorządami, zadanie budowy nowej sygnalizacji świetlnej w rejonie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich, Przedszkola, Żłobka i Hali Widowiskowo–Sportowej w Zdziechowie, zrealizował Powiatowy Zarząd Dróg. Z kolei, za wykonanie prac z zakresu wytyczenia nowego przejścia dla pieszych, przebudowy chodników oraz oznakowania poziomego i pionowego odpowiedzialna była Gmina Gniezno. Odbiór techniczny nowej sygnalizacji nastąpił 18 listopada br.

Jak podkreślali Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński oraz Maria Suplicka, wójt Gminy Gniezno – zrealizowana inwestycja jest odpowiedzią na liczne głosy mieszkańców. Jej oczywisty ce lto poprawa bezpieczeństwa pieszych poruszających się w rejonie nowych obiektów edukacyjno-kulturalnych w Zdziechowie, w tym przede wszystkim dzieci i ich rodziców.

Łączna wartość zrealizowanej inwestycji to blisko 45 tys. zł, z czego 32 tys. zł pochodzi z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki