BIPŚroda, 07.6.2023

WOŚP zagra po raz 29

WOŚP zagra po raz 29

Jak każdego roku, tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia Powiat Gnieźnieński i Miasto Gniezno zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 29. Finał WOŚP odbędzie się 10 stycznia 2021 roku.

Finał z głową! - takie jest hasło przewodnie przyszłorocznej zbiórki. Jej celem jest tym razem zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup specjalistycznych urządzeń, które obecnie są niezbędne w funkcjonowaniu nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią bowiem podstawowe wyposażenie współczesnych laryngologicznych sal operacyjnych.

Przy Centrum Kultury „Scena to dziwna” zarejestrowany został już gnieźnieński sztab WOŚP o nr 1690. Od kilku tygodni szef sztabu - Kazimierz „Tinkers” Kubów oraz wolontariusze działają, aby jak najlepiej i jak najbezpieczniej przeprowadzić zbiórkę oraz zagrać z orkiestrą. Tegoroczny WOŚP, ze względu na panującą epidemię będzie wyglądał nieco inaczej niż w poprzednich latach. Zbiórka odbywać się będzie głównie do sztabowych puszek stacjonarnych oraz specjalnych eSkarbonek.

Serdecznie zachęcamy szkoły, przedszkola, instytucje, urzędy, aby zarejestrowały puszki sztabowe lub eSkarbonki i włączyły się tym samym do bezpiecznej zbiórki. Więcej informacji na temat rejestracji puszek znaleźć można na stronie internetowej i Facebooku gnieźnieńskiego WOŚP.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będzie odbywał się głównie on-line. Nie znaczy to jednak, że okaże się mniej atrakcyjny niż w latach poprzednich. Zapraszamy na licytacje, koncerty i relacje z miejsc zbiórek. Mimo pandemii koronawirusa wspólnie zadbamy o to, by jak co roku było to wydarzenie pełne nadziei, koloru i pozytywnej energii

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki