BIPNiedziela, 28.5.2023

W ZSP nr 3 zorganizowano zbiórkę dla podopiecznych gnieźnieńskiego DPS

W ZSP nr 3 zorganizowano zbiórkę dla podopiecznych gnieźnieńskiego DPS

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Gnieźnie, zorganizowali zbiórkę dla pensjonariuszy miejscowego Domu Pomocy Społecznej im. Małżonków Terakowskich. Pomysłodawczynią akcji jest wicedyrektor szkoły Anna Kocińska.

Co roku w okresie przedświątecznym społeczność szkolna ZSP nr 3 przygotowywała paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta i powiatu. W tym roku cel zbiórki nie mógł być inny. Wiedząc o ciężkiej sytuacji DPS-ów, dotkniętych w sposób szczególny skutkami pandemii koronawirusa, po konsultacji z dyrektor DPS w Gnieźnie - Małgorzatą Owczarzak-Musiałowską zdecydowano o  przygotowaniu podarunków dla podopiecznych ośrodka. W paczkach znalazły się zarówno rzeczy codziennej potrzeby, jak i świąteczne upominki, chociażby: kosmetyki, artykuły higieniczne, słodycze, kawa i herbata.

Szlachetną akcję poza uczniami, ich rodzicami oraz nauczycielami ZSP nr 3 wspierali między innymi regionalni przedsiębiorcy, w tym producent wyrobów kosmetycznych z Mieściska oraz gnieźnieńska firma odzieżowa Polanex, z którą dzięki wspólnej akcji zapoczątkowano rozmowy o utworzeniu w szkole klasy patronackiej.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki