BIPŚroda, 07.6.2023

Porody na miarę XXI wieku

Porody na miarę XXI wieku

Nowoczesny blok porodowy z czterema salami do porodów rodzinnych, odrębny pokój z aneksem kuchennym i toaletą dla osób towarzyszących, 2- lub 3- osobowe sale w systemie rooming-in, miejsce do pielęgnacji noworodka w każdym pokoju - to tylko niektóre z udogodnień jakie czekać będą na pacjentki po zakończonej rozbudowie Szpitala Pomnik Chrztu Polski, gdzie jeszcze w tym miesiącu powinny rozpocząć się pierwsze odbiory.

Przyszłe mamy będą przyjmowane bezpośrednio na oddziale, bez zbędnego oczekiwania na szpitalnej izbie przyjęć. Mieszczący 40 łóżek oddział ginekologiczno-położniczy zlokalizowany jest na pierwszym piętrze budynku. Odcinek położniczy to łącznie jedenaście pokoi mieszczących 20 łóżek dla mam i łóżeczka dziecięce. Część ginekologiczna to natomiast 20 łóżek rozmieszczonych w ośmiu salach. Każdy pokój posiada pełny węzeł sanitarny, a dla wszystkich pacjentek, dostępny będzie ponadto aneks kuchenny.

Gnieźnieńska porodówka zyskuje w ten sposób na wygodzie i funkcjonalności. Po wielu latach oczekiwań, mieszkanki powiatu gnieźnieńskiego będą wreszcie mogły rodzić w nowoczesnych i komfortowych warunkach.

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki