BIPŚroda, 07.6.2023

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 30 stycznia

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 30 stycznia

 „Przejrzyj na oczy” to hasło przewodnie tegorocznej zbiórki, organizowanej w ramach 30. Finału WOŚP, który odbędzie się w niedzielę 30 stycznia. Celem akcji jest zakup sprzętu na diagnostykę i leczenie wzroku wśród dzieci.

Podobnie jak w latach ubiegłych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrają Powiat Gnieźnieński i Miasto Gniezno. Przy Centrum Kultury „Scena to dziwna” zarejestrowany został gnieźnieński sztab WOŚP. Od kilku tygodni szef sztabu - Kazimierz „Tinkers” Kubów oraz wolontariusze działają na pełnych obrotach, aby jak najlepiej i jak najbezpieczniej przeprowadzić tegoroczny finał.

Zapraszamy do eSTeDe na pełne emocji licytacje oraz koncerty zespołów „Sexbomba” i „Fan Art” ze zwyciężczynią programu The Voice Senior - Barbarą Parzęczewską *. Na grających z orkiestrą czekają również przejazdy Gnieźnieńską Koleją Wąskotorową, nocna jazda bez celu i muzyczny autobus MOK, morsowanie, a także Karnawał na Hawajach, czyli warsztaty i planszówki z Fantasmagorią. Wydarzenie zwieńczy tradycyjne światełko do nieba. Dzięki uprzejmości dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, wolontariuszom WOŚP oddano do dyspozycji halę sportową przy ul. ks. prym. Macieja Łubieńskiego, która zapewni im komfortowe warunki podczas liczenia zebranych pieniędzy.

Dzięki charytatywnym akcjom WOŚP wsparła wiele placówek medycznych, ratując życie i wspomagając leczenie niezliczonej ilości pacjentów. Zachęcamy mieszkańców Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego do włączenia się w zbiórkę na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki leczenia wzroku u dzieci. Mimo pandemii koronawirusa wspólnie zadbajmy o to, aby jak co roku było to wydarzenie pełne nadziei, koloru i pozytywnej energii.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji WOŚP pojawiać się będzie na bieżąco między innymi na stronach internetowych Centrum Kultury „Scena to dziwna”, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Urzędu Miasta Gniezna oraz w mediach społecznościowych.


* Zespół SEXBOMBA gra nieprzerwanie, od 1986r. Powstał w Legionowie z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rockandrollem. Debiutował na Festiwalu jarocińskim w 1986r. Muzyka SEXBOMBY to kombinacja punk rocka i rockandrolla. Sexbomba wystąpiła dotąd m. in. na Festiwalach w Jarocinie, Przystanku Woodstock, węgierskim AORA festiwalu, Mazowieckim Festiwalu Rockowym i wielu, wielu innych koncertach. Zespół SEXBOMBA występował na jednej scenie m. in. z Buzzcocks, G.B.H, Vibrators, 999, Bones, Generators, UK Subs, Anti Nowhere League, Toy Dolls, PTTB. W utworze Sexbomby „Raz przeżyty dzień" z albumu „CTRL+ALT+DELETE” oprócz Roberta Szymańskiego zaśpiewali gościnnie: Siczka (KSU), Harcerz (ANALOGS), Zygzak (TZN XENNA), Cichy (FORT BS), Iglak (BULBULATORS), Jaromir (WC) oraz Marek Wiernik - pierwszy propagator muzyki punk rockowej na antenie polskiego radia. Do utworu we wspomnianym składzie również powstał teledysk. Jest to największa tego typu produkcja w historii polskiego punk rocka. Skład zespołu: Robert Szymański - śpiew, Maciek Gortatewicz – gitara, Piotr Welcel – bass, Hubert Traczyk – perkusja.


Zespółu Fan Art  gnieźnieńskiej publiczności przedstawiać nie trzeba. Fan Art jest najstarszą aktywną grupą rockową w Gnieźnie, grającą już od ponad 50 lat. Formacja ta powstała w 1968 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Gnieźnie, a obecnie działa w przy eSTeDe. W swoim dorobku mają m. in. takie nagrody, jak wygrana w Jarocinie w 1974 roku. Wielokrotnie koncertowali podczas finałów WOŚP. Tym razem zagrają z Barbarą Parzęczewską - zwyciężczynią programu The Voice Senior Barbara Parzęczewska to mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego, która w finale drugiej edycji programu „The Voice Senior”, swoim śpiewem i energią podbiła serca publiczności i trenerów. Dzięki talentowi i charyzmie została laureatką wspomnianej edycji. Uczestniczce „The Voice Senior’’ śpiew towarzyszył od najmłodszych lat i wtedy już wiedziała, że znajdzie dla niego miejsce w swoim życiu. Tak też się stało, a podczas swojej kariery miała okazję koncertować między innymi w Stanach Zjednoczonych i Szwecji.


 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki