BIPNiedziela, 28.5.2023

Wzrasta zainteresowanie turystów Powiatem Gnieźnieńskim

W Poznaniu na Międzynarodowych Targach Turystycznych TOUR SALON odbywających się w dniach 25 - 28 października br. Powiat Gnieźnieński promował się na samodzielnym 15 metrowym stoisku imitującym stylem chatę lednicką. Na stoisku powiatu prezentowały się również: hotele i restauracje z terenu powiatu, ośrodki wypoczynkowe oraz agroturystyka. Stoisko powiatu obsługiwali przedstawiciele Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski", w gestii której znajduje się obsługa Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej.
Wcześniej w dniach od 21 - 23 września br. Powiat promował się w stolicy kraju na Międzynarodowych Targach Turystycznych T&T Warsaw. Stoisko promocyjne przygotowała Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" wspólnie z Powiatem Gnieźnieńskim i Miastem Gnieznem.
Targi w Poznaniu i Warszawie to dwie największe imprezy targowe w kraju cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem branży turystycznej.
Systematyczne podejmowanie różnorodnych działań o charakterze promocyjnym miało niewątpliwie wpływ na zwiększenie się ruchu turystycznego na terenie powiatu w roku 2006.
Z danych zebranych przez Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w roku bieżącym w sezonie letnim w stosunku do roku poprzedniego nastąpił wzrost o ok. 25 % turystów indywidualnych oraz niemal o 50 % grup zorganizowanych przebywających na Szlaku Piastowskim. Symptomatyczny jest fakt sporego zainteresowania w roku 2006 Powiatem Gnieźnieńskim przez turystów z regionu gdańskiego. Przypomnijmy, iż w tym roku w kwietniu Powiat Gnieźnieński promował się po raz pierwszy samodzielnie na targach turystycznych w Gdańsku.
Powiat Gnieźnieński nastawia się głównie na ruch krajowy - stanowi on 70% ogólnego ruchu turystycznego na terenie powiatu, stąd obecność na obu imprezach targowych wydaje się oczywista. Cieszy fakt, że od tego roku w targach turystycznych uczestniczy po raz pierwszy po długiej przerwie Miasto Gniezno. Może kolejnym krokiem będzie wspólna prezentacja powiatu i miasta na jednym wspólnym stoisku wystawienniczym.
Udział w targach krajowych i zagranicznych to jeden z głównych narzędzi promocyjnych Powiatu Gnieźnieńskiego. Każdego roku oferta targowa powiatu jest coraz szersza i co raz bardziej profesjonalna.

Agnieszka Rzempała-Chmielewska
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki