BIPŚroda, 07.6.2023

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę sali gimnastycznej w Kłecku

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę sali gimnastycznej w Kłecku

Radość, wzruszenie i chwile refleksji towarzyszyły dzisiejszej uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku. Symbolicznej inauguracji inwestycji oczekiwanej przez społeczność Kłecka i okolic od przeszło 30 lat. Spełnia się zatem marzenie kilku pokoleń, ale przede wszystkim marzenie dzieci o zajęciach na hali gimnastycznej, która daje również szansę na podniesienie jakości kształcenia w tej placówce.

Budowa sali gimnastycznej przy SOSW w Kłecku to jedno z poważniejszych zadań inwestycyjnych jakie w ostatnim czasie realizuje Powiat Gnieźnieński. Wartość robót budowlanych, wraz z nadzorem wyniesie  blisko 7 mln zł. Jak podkreślił starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński - tak poważna inwestycja nie mogłaby zostać zrealizowana bez udziału środków zewnętrznych, w tym przypadku Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Kulminacyjnym punktem uroczystości zorganizowanej 25 marca, było podpisanie aktu erekcyjnego. Podpisy pod pamiątkowym dokumentem złożyli: Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku Lidia Sojkin-Rembikowska oraz Jarosław Sieszchuła, generalny wykonawca, przedstawiciel firmy Grinbud. Następnie, podopieczni ośrodka odczytali list, który wraz aktem erekcyjnym i przeróżnymi rekwizytami trafił do tzw. kapsuły czasu, finalnie umieszczonej w murach nowo budowanej hali sportowej. Inwestycja w Kłecku to przede wszystkim odpowiedź na zgłaszane od lat zapotrzebowanie tamtejszego środowiska. O ile podczas ładnej pogody dzieci mogły korzystać z zewnętrznego boiska, o tyle w zimie czy podczas niesprzyjającej aury, areną aktywności fizycznej były niewielkie sale lekcyjne.

W związku z rozpoczętą inwestycją ośrodek zyska obiekt o łącznej powierzchni 650 m2. Na parterze zaprojektowano wejścia do budynku od strony południowo-zachodniej, jedno zlokalizowane przy istniejącym budynku, drugie przy projektowanej sali sportowej. Sala sportowa to powierzchnia 240 m2 i wysokość 6,35 m. Przy salce powstanie dwukondygnacyjny hol wejściowy stanowiący klatkę schodową z funkcją reprezentacyjną – zjeżdżalnią spiralną. Budynek na poziomie każdego piętra będzie połączony z istniejącym obiektem szkolnym, umożliwiając przejazd osób niepełnosprawnych. Inwestycja, która rozpoczęła się jesienią zeszłego roku będzie realizowana przez dwa lata i zakończy się na przełomie listopada i grudnia 2022 roku.

Przypomnijmy, tylko w tym roku, na inwestycje Powiat Gnieźnieński chce przeznaczyć  ok. 22 mln zł. Mimo wciąż niepewnej sytuacji w kraju, dzięki zaplanowanym inwestycjom, bieżący rok przyniesie z pewnością wiele korzyści dla mieszkańców. Jednym z priorytetów Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego jest edukacja. Elementem wspierania oświaty w powiecie są między innymi inwestycje w infrastrukturę powiatowych jednostek oświatowych. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat udało się podjąć w tym obszarze wiele działań. Głównym celem były remonty i inwestycje, związane z decyzjami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, które wskazywały na konieczność pilnego dostosowania obiektów do współczesnych wymogów. To nie koniec, bowiem tylko w tym roku Powiat Gnieźnieński przy własnym wkładzie finansowym, pozyskując środki zewnętrzne, kontynuuje modernizację i remonty placówek oświatowych na łączną kwotę ponad 10 mln zł.

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki