BIPNiedziela, 04.6.2023

Życzenia z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy

Życzenia z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy

Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński oraz Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Dariusz Pilak złożyli życzenia z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy. W tym roku mija 31. rocznica kiedy to Ukraina proklamowała Akt Niepodległości. W wystosowanym z tej okazji na ręce władz Rejonu Humańskiego i Miasta Browary piśmie okolicznościowym od samorządowców Powiatu Gnieźnieńskiego czytamy:

Dzień, w którym odrodzona, zjednoczona Ukraina ogłosiła światu swoją niepodległość, był wielkim zwycięstwem wielu pokoleń Ukraińców. […] Polska przyjęła niepodległość państwa ukraińskiego z radością i jesteśmy dumni z tego, że uznała utworzenie Ukrainy w dniu 24 sierpnia 1991 roku, jako pierwsza w świecie. Akt niezależności Ukrainy stał się fundamentem do budowania Państwa nie tylko niepodległego, ale otwartego też na dobre, sąsiedzkie relacje z Polską. Od wielu lat budujemy więzi partnerskiej współpracy na różnych płaszczyznach instytucjonalnych, ale też pielęgnujemy relacje osobiste i przyjacielskie. Poznajemy i cenimy ukraińską tradycję i kulturę. Obserwujemy rozwój gospodarczy i reformy ustrojowe, w tym rosnącą  rolę samorządów. 

Z uwagą oraz nieskrywanym niepokojem śledzimy codzienne relacje i doniesienia medialne na temat walk zbrojnych toczących się w Ukrainie. Podziwiamy Waszą nieprzerwaną gotowość do ponoszenia ofiar w obronie Waszej Ojczyzny. […]

W obliczu kolejnej fali agresji, solidaryzujemy się z walczącymi po stronie demokracji, bo idee, które bronią, są nam, Polakom szczególnie bliskie. Jesteśmy przekonani, że determinacja obywateli Ukrainy i solidarność międzynarodowa doprowadzą do zwycięstwa, a obywatele Ukrainy będą mogli żyć we własnym, bezpiecznym
i niepodległym Państwie oraz świętować w pokoju następne rocznice aktu proklamacji niezależności Ukrainy.

W dniu Święta Niepodległości życzymy Ukrainie i Wam – wielu przyjaciół i solidarnych sojuszników. Wszyscy jesteśmy sercem z Ukrainą i robimy wszystko co możliwe, aby nieść pomoc w tych tragicznych dniach. Życzymy Wam siły i nadziei na drodze ku wspólnej, lepszej przyszłości.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki