BIPŚroda, 07.6.2023

Pieszy Rajd Ekologiczny

Pieszy Rajd Ekologiczny

W dniu 19 października 2022 r.  w ramach projektu unijnego pn.  „Środowisko Wiedza i Alternatywne Technologie (ŚWiAT) - Powiatowe Centrum Stacji Meteorologicznych i Wiedzy Przyrodniczej” odbył się Pieszy Rajd Ekologiczny. W imprezie wzięło udział ok. 50 uczniów ze szkół ponadpodstawowych: III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie oraz Zespołu Szkól Ekonomicznych w Gnieźnie.

Uczestnicy wyruszyli z dziedzińca III Liceum Ogólnokształcącego w stronę jeziora Jelonek, przy którym omówiona została problematyka jego rekultywacji. Następnie ulicą Orzeszkowej i Kostrzyńską przeszli do mety rajdu - Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych. Na terenie należącym do szkoły, w ramach projektu "ŚWiAT" powstała automatyczna stacja meteorologiczna, ogródek dydaktyczny oraz eko-ogród. Na miejscu odbył się konkurs z nagrodami związany z życiem pszczół. Wszyscy uczestnicy rajdu wysłuchali wykładu o funkcjonowaniu i możliwościach wykorzystania profesjonalnego sprzętu meteorologicznego oraz zwiedzili automatyczną stację meteorologiczną, ogródek dydaktyczny wraz z eko-ogrodem.

Rajd zorganizowano w ramach projektu pn. „Środowisko Wiedza i Alternatywne Technologie (ŚWIAT) - Powiatowe Centrum Stacji Meteorologicznych i Wiedzy Przyrodniczej”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. 

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki