BIPŚroda, 31.5.2023

Wkrótce możliwa współpraca pomiędzy firmami

Wkrótce możliwa współpraca pomiędzy firmami
Starostwo Powiatowe w Gnieźnie wspólnie z Gnieźnieńską Agencją Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o. tworzy w tym celu specjalny portal gospodarczy, w ramach którego oprócz kooperacji międzynarodowej znajdzie się m.in. informacja o możliwościach inwestowania na terenie powiatu, o tym jak założyć własną firmę oraz z jakiej pomocy będzie mógł skorzystać przyszły przedsiębiorca.
Współpraca pomiędzy programistami i informatykami z obu powiatów ma zniwelować możliwe problemy w porozumiewaniu się. Portal zostanie przygotowany w taki sposób, aby język nie stanowił żadnej bariery w podjęciu współpracy. Co jest ważne, w przypadku braku odpowiedzi na ofertę w partnerskim powiecie, administratorzy portalu będą poszukiwali ofert na całym rynku niemieckim.
Partner niemiecki informację o możliwej kooperacji z firmami z Powiatu Gnieźnieńskiego zamieści na stronie internetowej tamtejszej Agencji Rozwoju Gospodarczego.
Rozwój współpracy o charakterze gospodarczym pomiędzy obu powiatami jest konsekwencją zobowiązań podjętych podczas Polsko - Niemieckich Dni Gospodarki, które miały miejsce w październiku br.
Internetowa platforma wymiany kontaktów gospodarczych zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w drugiej połowie grudnia.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki