BIPSobota, 03.6.2023

Weekend działań niszowych

Weekend działań niszowych
Przedstawienie Teatru Wizji zaplanowane na dzień 16 grudnia, Komora - to tytuł działania na pograniczu plastyki przestrzennej, teatru i medytacji. Głęboka i uniwersalna myśl zdarzenia mocno osadzona jest w mistyce chrześcijańskiej. Podobnie jak Królewska Droga Krzyża jest działaniem, które jednocześnie może przeżyć jeden uczestnik. W dekoracjach scenograficznych pomogła teatrowi Aleksandra Gross - Mikołajczyk. W sprawie uczestnictwa w Komorze należy kontaktować się z TWCG.
Z kolei w ramach Pracowni Konserwacji Bajek, tym razem obok autorskiej bajki Jarosława Mikołajczyka przedstawione zostaną 3 bardzo małe formy teatralne. Gościem, a jednocześnie wykonawcą wspomnianych 3 bardzo małych form będzie młoda artystka z Konina - Magdalena Olejnik. Impreza ma charakter otwarty - wstęp wolny.
Po Weekendzie działań niszowych Sławomir Kuczkowski szykuje się do spotkania autorskiego w bydgoskiej Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego w lutym 2007. Ponad to w najbliższym numerze prestiżowego pisma literackiego Topos ukaże się artykuł poświęcony w całości fenomenowi Teatru Wizji Czerwona Główka. www.bibliotekaexiles.blox.pl
Wpisana w działania środowisk niszowych grupa jednoczy kilka niezależnych teatrów z Gniezna i okolic, oraz środowisko twórców i ludzi kultury. To właśnie w ramach GKT działają: Teatr Wizji Czerwona Główka, Pracownia Konserwacji Bajek czy Teatry Dramat i Żart. Podobnie jak Teatr Wizji Czerwona Główka bardzo znaczący wkład w dokonania Konfraterni wnosi polsko - niemiecka formacja Die Gruppe. W gronie konfrateryjnym są też między innymi: wybitny teatrolog Krzysztof Kurek i konserwator zabytków Marzena Szczerkowska. To właśnie w pracowni Verso pani Szczerkowskiej odbywa się część spotkań artystycznych.

Liderzy formacji GKT


Zdj1. Magdalena Olejnik - Lalki moje ciche siostry.
Zdj2. Anioły Komory.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki