BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Tematy TABU - rozmowy bez granic - zapraszamy na konferencję

Tematy TABU - rozmowy bez granic - zapraszamy na konferencję

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie wraz z partnerami: Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Zamkiem Trebnitz – Pełnomocnikiem ds. Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia na Wielkopolskę, Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, Fundacją Avalon, Fundacją GrowSpace oraz Fundacją Marka Kamińskiego zapraszają na konferencję, której celem jest refleksja nad problemami dzisiejszego świata, możliwościami wzmocnienia efektywności aktywności podejmowanych w wybranych obszarach tematycznych oraz wypracowywanie i propagowanie dobrych praktyk w tym zakresie.

Głównymi tematami rozmów w czasie warsztatów będą: przeciwdziałanie próbom samobójczym wśród młodzieży, seksualność osób z niepełnosprawnościami oraz bezpieczeństwo transgraniczne.

Konferencja odbędzie się 17 kwietnia br., w Centrum Kultury “Scena to dziwna” w Gnieźnie przy ul. Roosevelta 42. Udział w konferencji jest bezpłatny! Uwaga - zapisy na warsztaty odbywają się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego: DOSTĘPNEGO POD LINKIEM

Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne i konsekutywne z j. polskiego na j. niemiecki i odwrotnie. Konferencja tłumaczona będzie również na Polski Język Migowy.


Tematy TABU - rozmowy bez granic

Program konferencji

09.00 - 10.00 Rejestracja uczestników

10.00 - 10.15 Otwarcie konferencji

10.15 - 10.45 Referat wprowadzający

10.45 - 11.30 Panel dyskusyjny z udziałem ekspertów na temat przeciwdziałania próbom samobójczym wśród młodzieży oraz bezpieczeństwa transgranicznego

11.45 - 12.30 Panel dyskusyjny z udziałem ekspertów na temat seksualności osób z niepełnosprawnościami

12.30 - 13.30 Przerwa obiadowa

13.30 - 15.30 Warsztaty:

  • Przeciwdziałanie próbom samobójczym wśród młodzieży - warsztat polsko-niemiecki przeznaczony m.in. dla: dyrektorów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych.
  • Seksualność osób z niepełnosprawnościami - warsztat przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami wraz z ich rodzinami, osób pracujących z osobami z niepełnosprawnościami, przedstawicieli organizacji pozarządowych i środowisk medycznych.
  • Bezpieczeństwo transgraniczne - warsztat polsko-niemiecki przeznaczony dla przedstawicieli policji oraz młodzieży m.in. z klas mundurowych.

15.30 - 16.30 Podsumowanie konferencji


 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki