BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Nowa sala gimnastyczo-rehabilitacyjna przy SOSW w Kłecku

Nowa sala gimnastyczo-rehabilitacyjna przy SOSW w Kłecku

21 kwietnia, niemal rok po wmurowano kamienia węgielnego pod rozbudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku, oficjalnie zakończono inwestycję, której koszt to ponad 6 mln zł.

Dzięki realizacji zadania, finansowanego z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego i dofinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w ośrodku powstała nowoczesna sala gimnastyczno-rehabilitacyjno-rekreacyjna oraz sale dydaktyczno-terapeutyczne. To przełom, na który od blisko 30 lat czekali podopieczni, rodzice i kadra ośrodka. Jak podkreślała dyrektor Lidia Sojkin-Rembikowska – wizja posiadania własnej sali gimnastycznej była dla społeczności kłeckiego SOSW czymś właściwie nierealnym. Dziś, dzięki zaangażowaniu i zrozumieniu ze strony Zarządu Powiatu, radnych i wielu ludzi dobrej woli - odległe niegdyś marzenie, stało się rzeczywistością.

W uroczystości symbolicznego otwarcia nowych pomieszczeń udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy oraz przyjaciele ośrodka, podopieczni, ich rodzice i nauczyciele. 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki