BIPPoniedziałek, 19.4.2021

Nie straszne kilogramy, nie straszny mróz…

Nie straszne kilogramy, nie straszny mróz…
- Zawodnicy, którzy przyjechali to siłacze liczący się w świecie, to mistrzowie swoich krajów - mówił Dariusz Szymczak, prezes Spartakus Strong Polska. Mimo mrozu i śniegu świetnie poradzili sobie z przygotowanymi dla nich konkurencjami. A był wśród nich m.in. "spacer farmera" z walizkami ważącymi 135 kg, przewracanie 340-kilogramowej opony, noszenie 170-kilogramowego kowadła czy ciągnięcie metalowych sani.

Po podliczeniu punktów najlepszym okazał się Polak - Piotr Piechowiak. Drugie miejsce zajął Alvidas Brazdzius z Litwy, a trzecie Maris Rosenthal z Łotwy. Starosta Krzysztof Ostrowski wręczył zwycięzcom i uczestnikom grawertony z gratulacjami.

- To niekonwencjonalny sposób promocji miasta i powiatu i dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć tę imprezę finansowo i organizacyjnie - powiedział starosta. - Takie konkurencje zaczynają wzbudzać coraz większe zainteresowanie - dodał wicestarosta Piotr Gruszczyński.

Ewa Michalak

drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych