BIPPiątek, 09.6.2023

Korona Polski, czyli na szlaku pielgrzyma

Korona Polski, czyli na szlaku pielgrzyma
Umowę o współpracy podpisali przedstawiciele takich instytucji jak: Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Miejski w Gnieźnie, Zakład Gospodarczy "Dom Pielgrzyma" Licheń Stary, Łódź słowiańska św. Wojciecha Calisia, Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu - Centrum Informacji Turystycznej, Hotel Awo z Gniezna, Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski", Przedsiębiorstwo PKS z Gniezna, Elwoj Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe, Restauracja Gwarna z Gniezna oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kal - Pab.

Wszystkie podmioty zadeklarowały chęć wzajemnej współpracy mającej na celu integrację podmiotów gospodarczych, organizacji oraz samorządów działających w turystyce. Głównym założeniem projektu jest zwiększenie ruchu turystycznego na trasie pielgrzymkowej, co oznacza tym samym wzrost korzyści dla regionu z tego rodzaju turystyki.

Przypomnijmy, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" podjęły współpracę z ośrodkiem maryjnym w Licheniu już jesienią 2005 roku. Pierwszym efektem współpracy było wydanie przez gnieźnieńskie starostwo folderu promującego atrakcje na szlaku od Gniezna do Lichenia. Kolejnym wymiernym efektem współpracy jest wzrost wycieczek z Gniezna do Lichenia i na odwrót.

Realizacja wspólnego projektu w ramach "Turystyka - wspólna sprawa" ma przyczynić się do jeszcze lepszego wypromowania turystyki pielgrzymkowej na trasie szlaku.

Projekt "Turystyka - Wspólna Sprawa" realizowany jest na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki