BIPNiedziela, 28.5.2023

Znamy już „Orły Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego 2002 roku”

„Orzeł Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego 2002 roku” został przeprowadzony w następujących kategoriach: produkcja, rzemiosło, handel hurtowy, handel detaliczny, rolnictwo i usługi. Kapituła oceniając poszczególne firmy brała pod uwagę: rozwój firmy, wizerunek firmy, jakość usług, towarów, innowacyjność i nowatorstwo, osiągnięcia w innych konkursach, a także udział firmy w życiu społeczności lokalnej.

KATEGORIA PRODUKCJA

I miejsce i statuetka Orła Przedsiębiorczości - firma „LNB Poland” z Kiszkowa.

„LNB Poland” to lider na krajowym rynku w produkcji pełnego zestawu dodatków paszowych przeznaczonych do wszystkich gatunków i grup technologicznych zwierząt gospodarskich. Od 1999 roku firma znajduje się na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego, w gminie Kiszkowo. Firma „LNB Poland” charakteryzuje się bardzo dużym zaangażowaniem w życiu społeczności lokalnej – jest sponsorem Domu Dziecka w Gnieźnie, żużlu oraz wielu przedsięwzięć organizowanych przez szkoły. „LNB Poland” jest ponadto laureatem licznych nagród i wyróżnień przyznawanych na targach, wystawach branżowych i konkursach.

II miejsce - Zakład Mleczarski w Gnieźnie „Rolmlecz”.

Początki Spółdzielni Mleczarskiej w Gnieźnie datuje się na rok 1927. Od 2001 roku zakład jest częścią Rolniczej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomiu „Rolmlecz”. Po różnych perypetiach firma odzyskała stabilizację na rynku, a dzięki poniesionym inwestycjom i zaprowadzonej restrukturyzacji Zakład Mleczarski w Gnieźnie ponownie konkuruje z największymi producentami branży mleczarskiej w Polsce. Od pewnego czasu zakład specjalizuje się w serach pleśniowych i salami.

III miejsce – Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy „Zet Be” z Czerniejewa. Proszę przedstawiciela firmy o odebranie nagrody.

Firma „Zet Be” powstała w 1992 r. Właścicielem firmy jest pan Zbigniew Burchardt. „Zet Be” to uznany na rynku producent ręcznie robionych krówek o niepowtarzalnym smaku: śmietankowym, kakaowym i słodowym. Specjalnością firmy jest produkcja krówek w owijkach reklamowych. Z tej formy promocji skorzystało już ponad 100 zleceniodawców firmy „Zet Be”

KATEGORIA RZEMIOSŁO

Kapituła postanowiła w tej kategorii przyznać dwie nagrody:

I miejsce i statuetka Orła Przedsiębiorczości - firma „Rubel” z Kłecka

Firma „Rubel” to firma rodzinna z wieloletnią tradycją. Została założona w 1945 roku przez Jakuba Rubla, ojca obecnego właściciela – Ryszarda Rubla. Punktem zwrotnym w rozwoju firmy było rozpoczęcie w latach 90–tych działalności eksportowej. Uruchomiono produkcję drabin drewnianych i stołów do tapetowania. Firma „Rubel” charakteryzuje się znaczącym dorobkiem na rzecz rzemiosła o czym m.in. świadczy ilość przeszkolonych uczniów oraz przyznanie przez Izbę Rzemieślniczą już w roku 1986 srebrnej odznaki „za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego”.

II miejsce – zakład Stolarski pana Andrzeja Mikołajczaka z Niechanowa

Zakład Stolarski założony został w roku 1965 przez Bruno Krawczyka, który z biegiem lat zakład rozbudowywał, wyposażał w maszyny i urządzenia, pozyskiwał zaufanie klientów. W roku 1998 firmę przejął zięć Andrzej Mikołajczak, który kontynuuje dzieło swojego teścia. Podstawową specjalnością zakładu jest stolarka budowlana, w szczególności drzwi, schody, meble kuchenne, w tym eurokuchnie ze sprzętem pod zabudowę, meble biurowe oraz niestandardowe wyposażenie restauracji i hoteli.

KATEGORIA HANDEL HURTOWY

Kapituła postanowiła w tej kategorii nie przyznawać nagrody głównej.

Wyróżnienie - Hurtownia farb i tapet „Tadex” z Gniezna.

Firma „Tadex” wykonująca usługi budowlane powstała w 1971 roku, natomiast w roku 1996 została uruchomiona hurtownia farb i tapet. Właścicielem firmy jest pan Tadeusz Miękiszak. Hurtownia oferuje najczęściej towar w cenie producenta. Zakupiony towar jest dostarczany własnym transportem.

Wyróżnienie – firma „Jutar” z Łagiewnik, gmina Kiszkowo.

Firma „Jutar” powstała w 1995 roku. Właścicielami firmy są panowie Olgierd Jurek i Andrzej Tarmogrodzki. Przez pierwsze dwa lata swojej działalności firma zajmowała się produkcją wyrobów mięsnych i ich sprzedażą na terenie całego kraju. Obecnie zakres działania firmy „Jutar” skupia się wyłącznie na produkcji i sprzedaży półtusz.

KATEGORIA HANDEL DATALICZNY

I miejsce i statuetka Orła Przedsiębiorczości - Jubiler „Symix” z Gniezna.

Firma „Symix” powstała w 1990 roku. Właścicielem jest pani Sylwia Szymczak. Jubiler „Symix” oferuje w stałej sprzedaży pełen asortyment jubilerski o uznanej jakości w skali kraju. Firma bardzo czynnie bierze udział w życiu społecznym – jest jednym z głównych sponsorów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od początku jej grania. Ponadto „Symix” wspiera materialnie Towarzystwo Kresów Południowo-Wschodnich, Hufiec ZHP, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Gnieźnie, Stowarzyszenie „Promyk” w Gnieźnie, osoby niepełnosprawne, szkoły i wiele innych inicjatyw.

II miejsce - Przedsiębiorstwo Handlowe „Jubiler” w Gnieźnie

„Jubiler” to uznana marka od wielu lat. Przedsiębiorstwo Handlowe „Jubiler” jako spółka pracownicza powstało w 1993 roku, będąc spadkobiercą 50 – letniej tradycji przedsiębiorstwa państwowego „Jubiler”. Firma może pochwalić się posiadaniem wielu atestów Krajowej Komisji Artystycznej „Cepelia” w Poznaniu. Wiele wyrobów ma zastrzeżone wzory w Urzędzie Patentowym. Specjalnością firmy „Jubiler” są miniaturki znanych obiektów architektonicznych, m.in. Katedry Gnieźnieńskiej.

III miejsce - Firma Handlowo – Usługowa „Fabiszak” Hurt Detal z Niechanowa.

Firma powstała w 1989 roku. Od samego początku istnienia właściciel firmy pan Józef Fabiszak dba o jej rozwój. Obecnie Firma „Fabiszak” to dwa sklepy wielobranżowe: w Niechanowie i Żydowie. Miła obsługa, podnoszenie kwalifikacji pracowników, dobre ceny oraz różnego typu promocje i upusty powodują, że sklepy „Fabiszak” cieszą się stałym zainteresowaniem kupujących.

KATEGORIA ROLNICTWO

Kapituła postanowiła w tej kategorii przyznać dwie nagrody:

I miejsce i statuetka Orła Przedsiębiorczości - Gospodarstwo Rolno-Hodowlane z Żydowa, gmina Czerniejewo.

Firma powstała w 1994 roku. Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Żydowo posiada status spółki o charakterze strategicznym o szczególnym znaczeniu dla państwa. Gospodarstwo zajmuje 3446 ha użytków rolnych, utrzymuje inwentarz żywy w ilości 1800 szt. bydła, 8000 szt. trzody chlewnej oraz 2200 szt. owiec. Uzyskane przez spółkę plony w roku 2001 wyniosły 59 q/ha, wobec średniej w woj. Wielkopolskim 35 q/ha. Przez cały okres działalności spółka osiąga zyski z produkcji. W latach 2000 i 2001 firma była nominowana przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa do nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii „Gospodarstwo Rolne”.

II miejsce - firma „Petroestry” z Malczewa, gmina Niechanowo.

„Petroestry” to najmłodsza firma biorąca udział w konkursie – powstała w 2002 r. Firma zajmuje się kontraktacją i skupem rzepaku, produkcją oleju rzepakowego i makuchu rzepakowego, zaopatrywaniem rolnictwa w środki produkcji. Planowana jest również produkcja biokomponentów. Firma „Petroestry” posiada jedyną w kraju linię tłoczącą amerykańskiej firmy Anderson International Corporation Cleveland Ohio. Produkty powstające w firmie posiadają analizy chemiczne produktów wydane przez Akademię Rolniczą w Poznaniu.

KATEGORIA USŁUGI

I miejsce i statuetka Orła Przedsiębiorczości - Przedsiębiorstwo Kapitałowo – Inwestycyjne „Chrobry” z Gniezna

Firma „Chrobry” rozpoczęła działalność w 1995 roku. Właścicielem i jednocześnie prezesem jest pan Zbigniew Modro. Głównym obszarem działania firmy jest: pośrednictwo finansowe – kredyty gotówkowe, ratalne, hipoteczne, leasing finansowy oraz działalność pomocnicza związana z ubezpieczeniami. „Chrobry” jest partnerem GE Capital Bank, który wchodzi w skład jednego z największych koncernów świata General Electric Company. Firma dysponuje siecią blisko 600 przedstawicielstw na terenie całego kraju. Miarą skuteczności i rzetelności działania firmy jest grono kilkuset tysięcy zadowolonych klientów. Firma „Chrobry” to również laureat wielu konkursów organizowanych przez Puls Biznesu oraz Rzeczpospolitą. Most Teatralny i Fara w Poznaniu oraz prace dla takich firm jak: M1 w Poznaniu, Beiersdorf-Lechia, Auchan w Komornikach, Wrigley, Volkswagen, stacje paliw BP, ESSO, SHELL i in.)

II miejsce - Firma Ogólnobudowlana „Dekbud” z Gniezna.

Firmę „Zakład Dekarski” założył w roku 1987 Wojciech Michał Jerzakowski. Zakład systematycznie poszerzał zakres swoich usług co doprowadziło w roku 1993 do zmiany profilu i nazwy firmy na „Dekbud” W roku 1998 nowym właścicielem firmy został syn – Wojciech Jerzakowski Jr. Firma powiększyła swoją działalność o usługi transportowe oraz handel materiałami budowlanymi. W roku 2001 podjęto decyzję o rozpoczęciu wdrażania Zintegrowanego Systemu Zarządzania ISO, który firma otrzymała w roku bieżącym.

II miejsce - Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych „Energo – Tech” z Niechanowa.

„Energo-Tech” to firma o prawie trzydziestoletniej historii. Istnieje od 1974 roku. Założycielem i właścicielem firmy jest pan Eugeniusz Pawlikowski. Głównym zakresem działania firmy jest wykonawstwo sieci energetycznych i instalatorstwo elektryczne. Firma cechuje się najwyższą jakością świadczonych usług, co pozwoliło na uzyskanie zleceń na poważne i odpowiedzialne prace na terenie miasta Poznania i całego kraju (takich jak: Stary Rynek, ale i międzynarodowej.

III miejsce - Hotel „Victoria” z Łubowa

Właścicielem hotelu jest Hanif Suraiya. Działa on od 1996 roku, początkowo z ilością 10 pokoi. W roku 2000 dobudowano nową część hotelową. Obecnie dysponuje on 28 pokojami. Hotel dysponuje salą konferencyjną dla 100 osób, sauną, kioskiem z pamiątkami i kantorem wymiany walut. Budynek hotelowy posiada charakterystyczny styl orientalny. Uwagę gości zwraca ekskluzywna restauracja, w której można posmakować nie tylko dań kuchni polskiej,

KATEGORIA SPECJALNA

Zgodnie z regulaminem konkursu Kapituła postanowiła przyznać nagrodę specjalną dla podmiotu, który w sposób szczególny wyróżnił się w pracy na rzecz społeczności lokalnej i rozwoju Powiatu Gnieźnieńskiego.

Statuetka „Orła Przedsiębiorczości” w kategorii specjalnej - Spółdzielnia „Dozór” z Gniezna.

Spółdzielnia „Dozór” powstała w 1950 roku. Od 1992 roku, tj. od momentu usamodzielnienia się spółdzielni firma odnotowuje dynamiczny rozwój. Zakres działania spółdzielni to: monitoring, ochrona, usługi techniczne odnowy mienia, drukarnia oraz warsztaty terapii zajęciowej.

I właśnie za prowadzenie warsztatów terapii zajęciowej Kapituła konkursu postanowiła wyróżnić firmę „Dozór”. Warsztaty terapii zajęciowej w Gnieźnie powstały z inicjatywy p. Krystyny Chlasty – Prezesa Zarządu Spółdzielni „Dozór”. Funkcjonuje w oparciu o umowę zawartą

1 kwietnia 1996 roku z Wojewódzkim Ośrodkiem ds. Zatrudnienia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Warsztaty są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, w szczególności z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym z dodatkową niepełnosprawnością ruchową. W warsztatach jednocześnie może uczestniczyć 50 osób. WTZ są wielką szansą dla osób niepełnosprawnych, marginalizowanych społecznie z uwagi na swoją niepełnosprawność.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki