BIPPoniedziałek, 17.5.2021

Medale dla młodych mistrzów

Medale dla młodych mistrzów
Jagoda Gołek należy do LKS Chrobry Gniezno. Niedawno wróciła z Łeby, z Mistrzostw Polski w szachach, gdzie w kategorii juniorów zdobyła brązowy medal. Szachy to jej hobby, którym zajmuje się już od ósmego roku życia. Zdobycie medalu umożliwia jej udział w Mistrzostwach Europy i Świata.

Tomasz Kubiak - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie to z kolei wybitny fizyk. W ogólnopolskim konkursie uczniowskim "Fizyczne ścieżki", organizowanym przez Instytut Problemów Jądrowych w Świerku oraz Polską Akademię Nauk zajął drugie miejsce. Gnieźnianin przedstawił pracę "Całością wszechrzeczy steruje błyskawica", którą musiał obronić przed gronem kilkunastu naukowców. Jak twierdzi laureat, poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego bardzo się cieszy z zajęcia drugiego miejsca.

Z młodymi mistrzami spotkał się starosta Krzysztof Ostrowski, wicestarosta Piotr Gruszczyński oraz członek Zarządu Powiatu Wojciech Krawczyk, którzy wręczyli im Medale Milenijne oraz drobne upominki.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych