BIPPiątek, 02.6.2023

Nowy hotel w Gnieźnie

Nowy hotel w Gnieźnie
Plany co do zagospodarowania terenu przy ul. Sobieskiego pod działalność o charakterze sportowo - rekreacyjnym to dobry przykład na możliwą współpracę pomiędzy inwestorem prywatnym a samorządem lokalnym.

Nowo otwarty hotel Nest na chwilę obecną oferuje 24 miejsca noclegowe, salę konferencyjną, restaurację, klub muzyczny oraz 4-stanowiskowy bowling. W najbliższym czasie ma zostać dobudowane kolejne skrzydło hotelu, tak aby docelowo powstało ok. 140 miejsc noclegowych oraz zostało rozbudowane zaplecze konferencyjne. Hotel został gustownie urządzony, pokoje posiadają wysoki standard a restauracja oferuje smaczne jedzenie. Przy hotelu znajduje się parking dla gości.

Gnieźnieńskie Starostwo Powiatowe zamierza w niedalekiej przyszłości wybudować centrum widowiskowo - sportowe. Projekt przewiduje budowę hali o długości 67, 34 metrów i szerokości 48,56 metrów z boiskiem sportowym o wymiarach 20 na 40 metrów pokrytym wykładziną ze sztucznego tworzywa oraz 1500 miejsc siedzących na trybunach. Hala będzie dostosowana do organizowania zarówno imprez sportowych, jak też kulturalnych. W hali będą się mogły również odbywać zajęcia z wychowania fizycznego, sekcji sportowych i rekreacyjnych. W pobliżu znajdują się aż cztery szkoły ponad-gimnazjalne, które nie posiadają własnej sali gimnastycznej.

W bieżącym roku ma zostać przygotowana dokumentacja projektowa i wykonawcza. Hala ma zostać wybudowana w roku 2008, a w roku 2009 mają być prowadzone prace wykończeniowe oraz mające na celu zagospodarowanie terenu wokół obiektu.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska

źródło: www.ti-nest.pl
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki