BIPCzwartek, 01.6.2023

Ekoliderzy wybrani

Ekoliderzy wybrani

W ostatniej, siódmej już edycji uczestnicy zebrali łącznie 4 096 kg aluminium, 189 kg metali kolorowych, 4 203 kg złomu stalowego, 51 butelek szklanych, 5 818 butelek PET, 34 973 kg makulatury.

W grupie szkół gimnazjalnych najlepiej wypadł i tym samym otrzymał tytuł Ekolidera 2006/2007 Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Gnieźnie. Wyróżnienia otrzymały Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum nr 1.

W kategorii szkół podstawowych natomiast pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzemesznie, a wyróżnienia przyznano Szkole Podstawowej w Drachowie i Szkole Podstawowej nr 5 w Gnieźnie.

Tytułem Ekolidera 2006/2007 poszczycić się będzie mogło także Przedszkole nr 14 w Gnieźnie, wyróżnieniami natomiast w tej kategorii Przedszkole nr 17 w Gnieźnie i Przedszkole nr 1 w Trzemesznie.

Dodatkowo za największą ilość zebranych baterii nagrodzone zostało Przedszkole w Mieleszynie. Z kolei za zbiórkę aluminium Organizacja Odzysku Opakowań Aluminiowych ,,Recal\'\' ufundowała wycieczkę do Szwajcarii dla Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka. Pojedzie na nią razem z opiekunem dwoje uczniów.

Bez nagród nie pozostało jednak żadne z dzieci zaangażowanych w zbiórkę. Podczas podsumowania konkursu każdy wylosował dla siebie upominki, wśród których były odtwarzacze mp3, mp4, czy kamerki internetowe.

Miejscowe koło Polskiego Klubu Ekologicznego przyznało tytuły ,,Mecenasa Przyrody\'\'. Na liście laureatów znalazło się Starostwo Powiatowe w Gnieźnie i Starosta Gnieźnieński Krzysztof Ostrowski, Urząd Miejski i Prezydent Jacek Kowalski oraz spółka URBIS.

Ewa Michalak


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki