BIPPoniedziałek, 21.6.2021

Z wizytą w Brukseli

Z wizytą w Brukseli

Powiat reprezentowali: członek zarządu Marian Pokładecki, a także Katarzyna Kraska z Wydziału Promocji i Rozwoju oraz Maria Suplicka z Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich.

W trakcie wizyty delegacja brała udział w spotkaniach w Biurze Informacyjnym Województwa Wielkopolskiego oraz w Parlamencie Europejskim. Podczas wizyty w Biurze Informacyjnym, Dyrektor Biura Monika Kapturska przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą jego działań w Brukseli, możliwości współpracy z samorządami i innymi instytucjami Województwa Wielkopolskiego a także swoich planów dotyczących dalszej pracy Biura. BIWW zadeklarowało wolę współpracy z samorządami, przedsiębiorcami, szkołami wyższymi oraz instytucjami pozarządowymi celem umocnienia współpracy w regionie. Przedstawiona została także propozycja odbycia stażu w Brukseli dla samorządowców i przedstawicieli instytucji, które zainteresowane są pozyskiwaniem środków z funduszy europejskich.

Przypomnijmy, gnieźnieńskie starostwo współpracowało już z BIWW w lutym 2006 roku, podczas organizacji wystawy Mirosława Skrzypkowskiego "Gniezno - Pierwsza Stolica Polski", która miała miejsce w siedzibie Komiteteu Regionów.

Bliższe informacje na temat pracy Biura Informacyjnego Województwa Wielkopolskiego znajdują się na stronie www.wielkopolska.mw.gov.pl w zakładce Biuro Regionalne w Brukseli.

W Parlamencie Europejskim natomiast, odbyły się spotkania z eurodeputowanymi: Filipem Kaczmarkiem (PO) oraz Marcinem Libickim (PIS) i poprowadzona została dyskusja dotycząca możliwości pozyskania środków finansowych na projekty planowane przez Powiat Gnieźnieński i uczelnie wyższe. Miała także miejsce ożywiona dyskusja na temat prac Parlamentu Europejskiego.

Katarzyna Kraska
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych