BIPWtorek, 09.3.2021

Pierwsi absolwenci opuścili mury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Gnieźnie.

Pierwsi absolwenci opuścili mury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Gnieźnie.

Rektor prof. dr hab. Józef Garbarczyk skierował do absolwentów te oto słowa: "Teraz po absolutorium, zdanych egzaminach dyplomowych inżynierskich zostaniecie uwolnieni i niczym naładowane cząstki wylecicie z akceleratora zwanego Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Gnieźnie. Powstaje pytanie co dalej? Na pewno nastąpi rozpraszanie energii. W życiu spotkacie się z wieloma przeciwnościami. Lecz wierzę, ze wiedza, która posiedliście, młodość i entuzjazm pozwolą wam zmniejszyć przekrój czynny na zderzenia z trudnościami w pracy zawodowej i na studiach II i III stopnia."

Pierwsze w dziejach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie absolutorium zgromadziło w sobotę o godz. 10:00 (informatyka), 12:00 (zarządzanie i inżynieria produkcji) i 14:00 (ochrona środowiska) w Teatrze im. Aleksandra Fredry kilkaset osób.

Zanim absolwenci otrzymali od rektora prof. dra hab. Józefa Garbarczyka upragnione absolutorium, władze uczelni w specjalny sposób uhonorowały prymusów, przyznając im nagrody. Otrzymali je: PAWEŁ PRELL oraz TOMASZ ROCHUMSKI (informatyka), IZABELA KRYŚLAK oraz ALEKSANDRA PRUS (zarządzanie i inżynieria produkcji), HANNA KOZŁOWSKA, OLGA KOZŁOWSKA oraz BEATA MAŁOLEPSZA (ochrona środowiska).

Rektor przyznał również wyróżnienia za działalność w samorządzie studenckim: Krzysztofowi Burzyńskiemu, Łukaszowi Mańko, Mariuszowi Skibińskiemu oraz za działalność w Naukowym Kole Ochrony Środowiska: Annie Kaczmarek, Marcinowi Kuźlakowi, Bogumile Broda, Damianowi Borowskiemu, Natalii Kujawskiej i Annie Witkowskiej. Nagrody i wyróżnienia za działalność sportową otrzymali Radosław Starczewski, Radosław Najda, Bartosz Chudziński, Marcin Jagodziński, Marcin Kruszlewski, Bartosz Perek, Paweł Prell, Maciej Podstawski oraz Grzegorz Walczak.

Kamilla Kierzkowska
PWSZ w Gnieźnie
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych