BIPSobota, 10.6.2023

Bieg po trzeźwość

Bieg po trzeźwość
Głównym organizatorem sztafety był Trzemeszeński Klub Abstynencki i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzemesznie, a współorganizatorami kluby abstynenckie powiatu gnieźnieńskiego, gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie i Komisariat Policji w Trzemesznie.

Wśród uczestników byli nie tylko członkowie klubów abstynenckich i ich rodziny, ale także radni, młodzież, mieszkańcy powiatu, którzy chcieli zwrócić uwagę na problem alkoholizmu.

Sztafeta rozpoczęła się zapaleniem świecy w intencji trzeźwości w Bazylice w Trzemesznie i złożenia kwiatów pod Pomnikiem Jana Kilińskiego. Świece w takiej samej intencji zapalane były też w kościołach miejscowości, przez które wiodła trasa: w Witkowie, Niechanowie, Czerniejewie, Pawłowie, Łubowie oraz w gnieźnieńskiej katedrze.

Na mecie przywitał biegaczy starosta Krzysztof Ostrowski. Szczególne słowa skierował do tych osób, które borykają się z problemem alkoholizmu. – Gratuluję wam tego, że mieliście odwagę wyjść ze swym problemem na zewnątrz, ponieważ ludzie najczęściej zamykają się z problemami w domach. Gratuluję również determinacji do walki z nałogiem. A nie jest to łatwa walka, gdyż ze względu na to, że alkohol wchodzi w procesy metaboliczne komórki, dochodzi do uzależnienia nie tylko psychicznego, ale i fizycznego. Ta walka nie może być walką toczoną w samotności. Uzależniony powinien otrzymać wsparcie rodziny, przyjaciół, także lokalnego samorządu.

Starosta podziękował również inicjatorowi zorganizowania sztafety, Dariuszowi Jankowskiemu oraz wszystkim osobom, które włączyły się w jej przygotowanie.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki