BIPNiedziela, 04.6.2023

Wszystko o ekologii

Wszystko o ekologii
Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany został VII Powiatowy Konkurs Ekologiczny. Finał odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie. Wzięło w nim udział 20 uczniów z ośmiu szkół powiatu. Uczestnicy musieli napisać test z zakresu wiedzy o środowisku. Pytania nie były łatwe, ale młodzież wykazała się dużą wiedzą i po części pierwszej konieczna była dogrywka. Wyłoniła ona pięciu finalistów, którzy rywalizowali o pierwsze miejsce i nagrodę główną, jaką był ufundowany przez gnieźnieńskie starostwo rower. Wywalczyła go Marta Rybak z I LO w Gnieźnie. Drugie i trzecie miejsce zajęli również reprezentanci tej szkoły: Michalina Drejza i Łukasz Borucki. Czwarte miejsce zajęła Paulina Sieradzka z LO w Trzemesznie, a piąte Anna Napierała uczennica II LO w Gnieźnie.

Nagrody wręczył zwycięzcom starosta Krzysztof Ostrowski. Jak powiedział, konieczność dbania o środowisko jest już dzisiaj oczywistością. Dodał również, że jak w każdej dziedzinie, tak i w tym przypadku potrzebny jest rozsądek, aby nie doszło do ,,ekoterroryzmu’’. Jako przykład podał historię konia, który całe życie spędził w kopalni w Wieliczce, lecz z powodu protestów ekologów, został stamtąd przeniesiony na powierzchnię. Niestety, ponieważ nie był przyzwyczajony do światła, oślepł i trzeba go było zabić.

Starosta spotkał się także z uczestnikami konkursu plastycznego ,,Gniezno – miasto małych i dużych ekologów’’, który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Gnieźnie. Uczestniczyły w nim dzieci z pięciu placówek: SOSW nr 1 i 2 w Gnieźnie, SOSW w Kłecku, Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Gnieźnie i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnieźnie.

Do konkursu zgłoszono 63 prace, 14 z nich zostało wyróżnionych – ich autorzy otrzymali drobne upominki. Pierwsze miejsce przyznano natomiast zespołowo klasie III b z SOSW nr 2, drugie Krystianowi Garczyńskiemu z ZSP, a trzecie Ewie Sikorskiej z SOSW nr 1. Laureaci otrzymali duże przytulanki.

Ewa Michalakdrukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki