BIPCzwartek, 08.6.2023

Absolutorium jednogłośnie

Absolutorium jednogłośnie
Podjęta została także uchwała o wyrażeniu zgody na sprzedaż budynku Domu Wczasów Dziecięcych w Mielnie. Jak podkreśla starosta Krzysztof Ostrowski, sprawa sprzedaży posiada dwa aspekty: finansowo-prawny i ludzki. Biorąc pod uwagę ten drugi, zarząd decydując się na sprzedaż budynku, postanowił zapewnić i mieszkania, i pracę dotychczasowym pracownikom i lokatorom ośrodka.

Starostwo poniosło więc koszty przekwalifikowania nauczycieli (7 220 zł). Od września będą oni zatrudnieni w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu. Powiat kupi dla nich ponadto nowe mieszkania - przetarg wygrała firma Kos-Bud. Mieszkania będą się znajdowały na Osińcu. Lokatorzy z takiego rozwiązania są bardzo zadowoleni.
Starosta zadeklarował także rozmowy po sprzedaż ośrodka z jego nabywcą w sprawie zatrudnienia dla pracowników administracyjno-technicznych.

Kompleks zostanie wystawiony na sprzedaż w przetargu ustnym nieograniczonym (według fachowców jest on nie do ,,ustawienia’’). Przeprowadzenie przetargu planowane jest na sierpień. Wartość kompleksu została wyceniona na ok. 4 mln 800 tys. zł. Ponieważ jest on objęty ochroną konserwatorską, można było zastosować bonifikatę do 50 proc. Zarząd ustalił bonifikatę w wysokości 3 proc. Cena wyjściowa będzie więc wynosiła 4 mln 600 tys. zł.

Jak podkreśla Krzysztof Ostrowski, sprzedaż Domu Wczasów Dziecięcych jest przykładem uczciwej prywatyzacji z ludzką twarzą.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki