BIPNiedziela, 19.9.2021

Spotkanie pracodawców i pracowników

Spotkanie pracodawców i pracowników
Jak podkreśliła dyrektor PUP Małgorzata Matczak, dzisiaj zmienił się rynek pracy i to pracodawcy muszą poszukiwać pracowników spełniających ich oczekiwania.
Starosta Krzysztof Ostrowski zwrócił uwagę na wielką zaletę targów, jaką jest możliwość bezpośredniego spotkania pracodawców i pracowników. – Takie spotkanie sprzyja poznaniu się, wymianie informacji i wzajemnych oczekiwań – powiedział starosta.

Osoby, które odwiedziły targi mogły się również zapoznać z ofertą PUP. Przy stoisku urzędu był m.in. asystent Eures, który przedstawiał oferty pracy za granicą. Uzyskać można było także informacje o stażach, programach przygotowań zawodowych, szkoleń, bezzwrotnych dotacji na otwarcie działalności gospodarczej, dotacji na doposażenie nowo otwartych miejsc pracy, a ponadto skorzystać z porad prawnych dotyczących prawa pracy.

Kolejne targi pracy planowane są na jesień.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych