BIPPiątek, 16.4.2021

Zapobiegła wybuchowi paniki

Zapobiegła wybuchowi paniki
Przypomnijmy, że do wypadku doszło 28.maja w Lulkowie. Dzięki profesjonalnemu tłumaczeniu rozmów przez panią Kapcińską możliwa była szybka organizacja pomocy - m.in. sprawnie ustalono listę uczestników oraz adres hotelu, do którego jechali turyści, poszkodowani byli także na bieżąco informowani o sytuacji.

Z wnioskiem o nagrodzenie gnieźnianki zwrócił się do starosty Krzysztofa Ostrowskiego komendant gnieźnieńskiej straży pożarnej st.kpt. Wojciech Mazur. Strażacy uczestniczyli bowiem w akcji ratowniczej, m.in. pomagali w wydostaniu poszkodowanych z autokaru i to oni mogli bezpośrednio dostrzec wielkie znaczenie bezinteresownego zaangażowania się pani Sylwii Kapcińskiej.

W czwartek, 12 czerwca starosta Krzysztof Ostrowski, w obecności komendanta Mazura wręczył jej list gratulacyjny oraz upominek książkowy. Zarówno starosta, jak i komendant straży podkreślili, że możliwość przekazywania informacji poszkodowanym zapobiegła wybuchowi wśród nich paniki.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych